ATAŞEHİR BELEDİYESİ

Ataşehirli çocuklar AIESEC ile yaratıcılıklarını geliştiriyor

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehirli çocuklar AIESEC ile yaratıcılıklarını geliştiriyor
ATAŞEHİR Belediyesi, Yeditepe Üniversitesi ve AIESEC (Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği) işbirliğiyle gerçekleştirilen projeyle Ataşehirli çocuklar yaratıcılıklarını geliştiriyor.

ATAŞEHİR Belediyesi, Yeditepe Üniversitesi ve AIESEC (Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği) işbirliğiyle gerçekleştirilen projeyle Ataşehirli çocuklar yaratıcılıklarını geliştiriyor. 70 farklı ülkeden gelen 140 öğrenciyle birlikte çocuklar ve gençler katıldıkları yaz okulunda birçok farklı proje üzerinde çalışma imkanı buluyor.

 

16 Temmuz'da başlayan yaz okulunda, çocuklar ve gençler 8 farklı merkezde 8 farklı proje gerçekleştiriyor. Bu projelerden biri de Techn Kids (Teknoloji Çocukları) projesi. İstanbul Kalkınma Ajansı'nın desteklediği Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi'nde gençler; 3D tasarım, Stop Motion, Kodlama, Deney ve 2B animasyon eğitimlerine katılıyor.

Techno Kids'te öğrenciler, teknoloji ve bilgi çağının sunduğu olanaklarla, yaratıcılık, takım çalışması, üç boyutlu görebilme yeteneği, koordinasyon, bilimsel düşünme ve problem çözme becerilerini geliştirerek özgüvenlerini geliştiriyor. Kendilerini ifade etme becerilerini geliştiren, zekalarını kullanmayı öğrenen, denemekten korkmayan gençler; gelişimleri adına hem verimli bir yaz okulu deneyimi yaşıyor hem de İngilizcelerini geliştirme fırsatı yakalıyorlar. Öğrenciler günlük programlar dahilinde; birlikte atölyelere katılıyor, dans ediyor, farklı ülkelerin kültürlerini tanıma ve dillerini öğrenme imkanına sahip oluyor.

"BU PROJENİN İÇİNDE VAR OLDUĞUM İÇİN KENDİMİ ÇOK ŞANSLI HİSSEDİYORUM"

Fas'tan gelen Anas Moujahıd gönüllü olarak katıldığı proje hakkında ise şunları söyledi:

"İngilizce konuşarak çocuklarla iletişim kurmaktan son derece mutluyum. Bu şehri çok sevdim, bu projenin içinde var olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. İnsanlar çok yardım sever ve aynı zamanda misafirperver. Bizlere bu şansı tanıyan Ataşehir Belediyesi'ne teşekkür ediyorum."

"BU EĞİTİMLER ÇOCUĞUN ZEKASINI HEM ZORLUYOR HEM GELİŞTİRİYOR"

Ülkesinde Endüstri Mühendisliği bölümünü okuyan Faslı Ayoub Talibi, "Çocuklara yönelik oyun temelli robotik kodlama ve teknoloji uygulamalarını eğlenceli bir şekilde öğretmeye çalışıyoruz. Robot tasarım kitleri, basit olduğu kadar çocuğun zekasını zorlayan ve geliştiren bir eğitimdir. Mühendislik çalışmalarının temeli olan bu çalışmalar çocukların duyu ve hareket açısından gelişmesini de sağlıyor" dedi.

Dünyanın birçok ülkesinde gençler için dünya sorunları üzerine aylık eğitimler planlayan AIESEC ile Ataşehir Belediyesi'nin hazırladığı yaz okulu 9 Ağustos'a kadar devam edecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İzmir’de kiralık daire fiyatları ne kadar?Önceki Haber

İzmir’de kiralık daire fiyatları ne kada...

Yeni Sezonun Modasını Yansıtan Bluz ModelleriSonraki Haber

Yeni Sezonun Modasını Yansıtan Bluz Mode...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!