20 saat önce EĞİTİM

CHP lideri Özgür Özel, Bahçeşehir Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan kızı İpek Özel’in Ataşehir Ülker Arena Etkinlik Salonu'nda düzenlenen mezuniyet törenine katıldı.

1 gün önce YAŞAM

Ataşehir'de özel bir işletmeye ait beton santrali için Ataşehir Kent Konseyi Örnek Mahalle Meclisi üyeleri, halk sağlığına ve çevre kirliliğine zarar verdiği gerekçesiyle basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında; yaklaşık 6 Mahalleyi ve bu mahallelerde yaşayan 107 bin insanı doğrudan etkileyen, beton santrali çevresindeki yolları kullanan yaya ve araç sürücülerine de zarar verdiği gerekçesiyle santralin taşınmasını veya kapatılmasını yetkililerden talep ettiklerini belirttiler.

1 gün önce ATAŞEHİR

31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden üç ayı aşkın bir zaman diliminin geçmesinin ardından belediyelerin 100 günlük karneleri de belli olmaya başladı. Bu kapsamda Ataşehir Belediyesi'nin ortaya koyduğu rakamlar ise yeni yönetimin göreve hızlı başladığını gözler önüne seriyor. Alt ve üst yapı faaliyetlerinden yeşillendirme ve iyileştirme çalışmalarına ulaşıma yönelik kritik projelerden gençlere ve çocuklara yönelik farklı alanlarda ücretsiz eğitimlere kadar atılan çok sayıda adım dikkat çekiyor.

2 gün önce EĞİTİM

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve İlim Yayma Vakfı iş birliğiyle düzenlenen "Nehirden Denize Özgür Filistin" konulu hikâye, şiir ve kısa film yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

2 gün önce EĞİTİM

Merkezi Ataşehir'de bulunan Fenerbahçe Üniversitesi 2024 - 2025 Eğitim ve Öğretim Yılı için öğrenci kayıtlarında %228 oranında zam yapma kararının ardından öğrenim gören öğrenciler ve velileri tarafından zamlar protesto edildi.

2 gün önce KÜLTÜR-SANAT

Akademisyen Tasarımcı Öğr. Üyesi Dr. Suzan Tokgöz’ün "Parçadan Bütüne" temalı Tekstil Sanatı kişisel sergisi, Ataşehir Belediyesi İnal Aydınoğlu Kültür Merkezinde 8-16 Temmuz 2024 tarihleri arasında sanat severlerle buluşuyor.

2 gün önce EĞİTİM

Yaz tatilindeki çocukların zamanlarını verimli ve eğlenceli geçirmeleri amacıyla birbirinden eğlenceli etkinlikler düzenleniyor. Bu kapsamda Ataşehir Belediyesi çocukların spor ve yaşam becerilerinin geliştirilmesine katkı sağlayarak yeni bir program daha hazırladı.

2 gün önce EĞİTİM

Ataşehir Belediyesi İnovatif Çevre Eğitim Merkezi (İÇEM) Projesi, İstanbul'da yaşayan 7-10 yaş, 10-17 yaş ve yetişkinler için çevre farkındalığını artırmayı hedefliyor. Bu proje kapsamında, çocuklar için atık malzemelerle geri dönüşüm ve yeniden kullanım atölyeleri düzenlenirken, gençler için ise yenilenebilir enerji kaynaklarına dikkat çeken etkinlikler gerçekleştiriliyor. İnovatif Çevre Eğitim Merkezi’nde sürdürülen yaz atölyelerine Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel de katılım sağlaya

2 gün önce SİYASET

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ev sahipliğinde 26 ilçe belediye başkanının bir araya geldiği toplantıya Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel de katıldı.

3 gün önce YAŞAM

Ataşehir Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle Şehit ve Gazi Aileleri onuruna yemekli program düzenlendi.