ATAŞEHİR BELEDİYESİ

Başkan Ekrem İmamoğlu, Ataşehir ’ de Metro Hattı İncelemesinde Bulundu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Başkan Ekrem İmamoğlu, Ataşehir ’ de Metro Hattı İncelemesinde Bulundu
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ile birlikte Dudullu-Bostancı metro hattının şantiyesinde incelemelerde bulundu.
KORONAVİRÜS

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Anadolu yakasında ulaşımı rahatlatacak ve henüz inşaat aşamasında olan Dudullu-Bostancı metro hattının Ataşehir İçerenköy durağında incelemelerde bulunarak, son durumu yerinde inceledi.

Yerin 20 metre altında metro hattıyla ilgili açıklamada bulunan Ekrem İmamoğlu, “Dudullu - Bostancı hattı sahilden kuzeye uzanan en etkili hatlardan bir tanesi ve entegrasyon açısından da değerli. 14.3 kilometrelik bir hat ve Maltepe, Kadıköy, Ataşehir, Ümraniye ilçelerini bağlayan bir yapısı var. Birçok mahalle ve semtte durakları olan bir hat. Tam sürücüsüz bir metro hattı olması yönüyle yüksek teknolojiyi içinde barındıran bir proje.  Dudullu – Bostancı arası 21 dakika sürecek, tek yönde 45 bine yakın yolcu taşıyabilecek” dedi. 

Açıklamalarına devam eden İmamoğlu, “2016 yılında başlanan bu projenin 2019 yılında bitmesi gerekiyordu ancak iki, iki buçuk yıldır sorun yaşanıyor. Başlangıçta sağlanan finans ardından sağlanamamış ve Ekim 2018’den itibaren nerdeyse tümüyle durmuş durumda. Bu hat bizim ilgi gösterdiğimiz metro hatlarından bir tanesi. Yatırım planında olmayan bir hattı ve yatırım planındaki onay hükümet tarafından geçtiğimiz aylarda verildi. Şimdi biz önümüze bakıyoruz, finans imkanlarıyla ilgili araştırmalar yaptık. İnşaatın uzun süre durmasından kaynaklanan bir takım teknik zorluklar vardı. Konsorsiyumun içinde olduğu 3 firmayla bu gördüğünüz henüz tamamlanmamış tünellerin sıkıntı yaratmaması için işbirliği yapıldı” diye konuştu.    

Metro hatlarını faydalı projeler olarak nitelendiren Ekrem İmamoğlu, “Göreve geldiğimizde 8 hat durmuş ve çalışmıyor durumdaydı. Ekonominin bu zor günlerinde bu verimli hatları, İstanbul için acil ihtiyaç olan bu projeleri önceliyoruz. Öncelemek zorundayız. Bu tür projeler, hayatın geleceğini

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 2
  KIZGIN
Çankırı Vakfı 'Burs ve Mülkiyet' temalı dayanışma gecesi düzenlediÖnceki Haber

Çankırı Vakfı 'Burs ve Mülkiyet' temalı...

Ataşehir 2020 Yılına Klasik Müzik Festivaliyle GiriyorSonraki Haber

Ataşehir 2020 Yılına Klasik Müzik Festiv...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!