7 İlçe Başkanı arasında Demokrat Parti Ataşehir İlçe Başkanı Deniz Finci'nin de adı geçen haberlerle ilgili Demokrat Parti Genel İdare Kurulu Üyesi ve Teşkilat İşleri Başkanı Muhtar Mahramlı, Gerçek Gündem’den Ece Seçil Şahin'e yaptığı açıklamada, iddiaların asılsız olduğunu ve iki ilçe başkanı dışında görevden almaların gerçeği yansıtmadığını söyledi. Bu iddiaların partiyi yıpratma amacı taşıdığını kaydeden Mahramlı, yaşananları "siyasi ahlaksızlık" olarak nitelendirdi. Mahramlı, "Partinin seçim çalışmalarını baltalamak manasına geliyor bence bu. Niye görevden alalım, benim aklım almıyor. Böyle açıklamaları neden yapıyorlar, anlamakta zorluk çekiyorum." diye konuştu.

"Diğerlerini görevden almadık"

Mahramlı, sadece iki ilçe başkanının görevden aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

"İki kişiyi görevden aldık. Bir tanesi Yeniden Refah Partisi'nden aday olduğu için aldık, diğerini de listelerini Seçim Kurulu'na vermediği için aldık. Ne yapsaydık, almasa mıydık? Adam gitmiş başka partiden aday olmuş. Herhalde onu görevde tutacak halimiz yok. Diğeri de listeleri vermemiş, engel çıkartmış, görevden almışız bu kadar basit.

Sadece Tuzla ve Kartal İlçe Başkanları'nı görevden aldık. Diğerlerini görevden almadık. Görevden alınmak mı istiyorlar, bilmiyorum. Ben de okudum, sosyal medyada yazıyorlar, çiziyorlar. Tebligat yapacaksak ben yapacağım, benim görevim. Ama böyle bir tasarrufumuz yok. Arkadaşlar ne akla hizmet ediyorlar bilmiyorum, anlamıyorum. Sosyal medyada bazılarının kafa karışıklığı yaratmak için seçimlerde parti aleyhine kamuoyu yaratmak için yaptıkları şeyler. Başka bir şey değil.

Kendisine herhangi bir tebligat ulaşmadan 'beni görevden almışlar' diye açıklamalar yapılıyorsa ben o kişilerin iyi niyetinden şüphe ederim. Bu tip açıklamalarla partiyi rencide edici, partiyi kamuoyunda küçük düşürücü veya partinin politikalarına aykırı herhangi bir demeç görürsek biz onları önce disiplin kuruluna sevk ederiz. Böyle bir şey şimdiye kadar intikal etmedi. Bu il başkanlığından gelecek bir şey, şu ana kadar böyle bir şey yok. Niye görevden alalım, benim aklım almıyor. Böyle açıklamaları neden yapıyorlar, anlamakta zorluk çekiyorum."

FİNCİ, HESABINI SORACAĞIM
Demokrat Parti Ataşehir İlçe Başkanı Deniz Finci'de X medya hesabından yaptığı açıklamada; "Habercilik sorumluluk gerektirir. Doğru bilgi, özen, dürüstlük, onur, duruş gerektirir. Size “ATAŞEHİR GÖREVDEN ALINDI” yazın talimatını kim verdiyse onlardan da. Bunu yazan sizden de hesabını soracağım." diyerek görevden alınmadığını ve söz konusu haberlerle ilgili yasal süreci başlatacaklarını ifade etti.