İstanbul’un nabzı Ataşehir’den atmaya devam ediyor. Süratli yeniliğe imza atılan yerel seçim çalışmalarında bugün öğle saatlerinde İYİ Parti Seçim Koordinasyon Merkezi’nde basın açıklaması gerçekleştiren İYİ Parti Ataşehir Belediye Başkan adayı Ali Coşkun, yeni bir haberle basın mensuplarının karşına çıktı. Dünkü yaptığı açıklamalarda, ‘sürpriz yapacağız’ çıkışını bugün gerçekleştiren Ali Coşkun, Ataşehir Belediye Başkan adaylığına bağımsız olarak giren Sivaslı Abdülmuttalip Yücel ve çalışma arkadaşları Ali Başkan’a yarın gerçekleştirilecek seçimde ittifak oluşturduklarını açıkladı.

“BIRLEŞTIRDIĞIMIZ GÜÇLERIMIZLE ATAŞEHIRLI KOMŞULARIMIZA DAHA IYI BIR HIZMET, DAHA FAZLA BIR HIZMET SUNACAĞIMIZA INANIYORUZ. BUNDAN SONRA HEP BERABERIZ”

Konuya ilişkin açıklama yapan Başkan Ali Coşkun, “Ataşehirli genç arkadaşımız yanımda, kendisi Ataşehir Belediye Başkanlığına bağımsız olarak aday olmuştu. Sivaslı hemşehrim; seveni, sevileni çok olan bir arkadaşımız. Kendisini tanımadan önce ismi bana gelmişti. Ataşehir’i bilen, Ataşehirli’nin sorunlarına nokta atışı yapabilen, genç, dinamik, çağdaş bir arkadaşımız Abdülmuttalip Yücel…Böyle bir nitelikleri bünyesinde barındırdığı için ekibimize almak istedim ve kendisi de teklifimi memnuniyetle kabul etti. Birleştirdiğimiz güçlerimizle Ataşehirli komşularımıza daha iyi bir hizmet, daha fazla bir hizmet sunacağımıza inanıyoruz. Bundan sonra hep beraberiz.” şeklinde açıklama yaptı.

“ALİ COŞKUN ATAŞEHIR BELEDİYE BAŞKANI OLDUĞUNDA SIVASLILARIN BIR KAPISI OLACAK”
Ali Coşkun’la ittifak kuran ve bağımsız adaylığını çeken yaklaşık 5 bin kişiyle desteğini duyuran Abdülmuttalip Yücel ise Başkan Coşkun’un Sivaslılara verdiği değeri inceledikleri için destek kararı aldıklarını açıkladı.

“BİZ ŞU ANDAN İTİBAREN İTTİFAKIMIZI BELİRTİYORUZ”
Yücel konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “ 6 Aralık 2023 tarihinde bir fark ortaya koyarak Ataşehir Belediye Başkanlığına bağımsız adaylığımı açıkladım. Yıllarca siyasi partilerde çeşitli kademelerde görevler yaptım. Büyük Birlik Partisi’nde görev yaptım. Ataşehir Alperen Ocakları başkanlığı ve yine İstanbul’da Alperen Ocaklarında bölge başkan yardımcılığı görevlerinde bulundum. Hali hazırda Sivas Ulaş Kazanpınar köy derneğinin de başkanıyım. Biz şimdi bu yola çıkarken iki ortamız vardı. Birincisi Ataşehir’de iki siyasi partiden biri seçmek zorunluğu olan bir sistem vardı. İki siyasi partiden birini seçmemiz gerekir gibi bir zorlama söz konusuydu. Bu memleketin evlatları var. Bu siyasi partilere bakıldığında listelere kesinlikle Sivaslıları koymuyorlar. Ama biz siyasi parti liselerini incelediğimizde Ali Başkanın Sivaslılarla çalıştığını gördük. Biz de bir araya geldik. Sivaslılara verdiği değer için biz de Ali Başkanın teklifini kabul ettik. Arkadaşlarımızla istişare ettik. Ali Coşkun Ataşehir Belediye Başkanı olduğunda Sivaslıların bir kapısı olacak. Temsil noktasında Sivaslılar temsil edilecek. Biz şu andan itibaren ittifakımızı belirtiyoruz.”