Ataşehir'in sevilen ve tanınmış ailelerinden Yalı İnşaat – Mimarlık Firması Yönetim Kurulu Başkanı Mimar İrfan Kiraz'ın oğlu İnşaat Mühendisi Ali Kiraz Ataşehir'de düzenlenen sade nikah töreni ile dünya evine girdi.

6367C593 439A 4126 976B Dd94Dd895A84

Ali Kiraz ve Victoria Samoilov çiftinin  nikah töreni Ataşehir Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleşti. Gerçekleşen nikah törenine; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Önceki Dönem Maltepe İlçe Başkanı Ali Cengiz Erol, Önceki Dönem Ataşehir Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Battal Sarıkaya, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar ve Veteriner İşleri Müdürü aynı zamanda şuan Ataşehir İl Dernekler Federasyonu Başkanı Necati Bozkurt, ATABEL A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Sadi Özata, Önceki Dönem Belediye Meclis Üyesi Ertuğrul Baysal, İçerenköy Mahallesi Muhtarı Sinan İsabetli, iş dünyasından birçok davetlinin yanısıra Kiraz ve Samoilov ailesinin davet ettiği isimler genç çiftin mutluluğuna ortak oldular.

Fac79A97 3Bf9 4Cc3 9810 3597B144D181

Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel’in kıydığı nikah töreninde genç çiftin nikah şahitliğini; İstanbul Milletvekili Ali Gökçek, Kerem Kısakol, Günsel Yıldırım Faraguna,  Mehmet Yıldırım ve Mustafa Onur Kiraz üstlendi. Ali Gökçek, “Bu nikâhın benim için özel bir yanı var. Ali’yi çocukluğundan bugüne tanıyorum. Onunla bu nikâhta şahidi olarak bulunmak benim için çok büyük bir onur. Çok güzelsiniz, umarım ömür boyu mutlu olursunuz. Sevgi emek ister, emek vermekten hiç geri durmayın. Ben uzun süre evli olan çiftlerin bu cüzdanı sizlere vermesinin uğurlu olacağına inanıyorum. Anne ve babalarınızı kutluyorum. Anne ve babalarınızla müsaadenizle bu cüzdanı sizlere vermek istiyorum” ifadelerini kullandı.

G P Fj Fn W Xg A Axsrk

Gökçek’in bu sözleri sonrasında alkışlar eşliğinde genç çifte evlilik cüzdanları verildi. Evliliğe uzanan hikayenin perde arkasını Ataşehir Haber Ajansı’na anlatan İnşaat Mühendisi Ali Kiraz, “Bundan 4 yıl önce yurtdışında master yapan arkadaşımın yanına seyahat amaçlı geldim. Eşim Victoria ile burada tanıştık ve 4 yıl boyunca arkadaşlıktan evlilik kararı aldık.” dedi.

G P Fj Fn W Wg A Aa Lr A

Nikâh töreni öncesi ve sonrasında genç çift ve ailesi tebrikleri kabul ederken, Türkiye’deki nikah töreninin ardından genç çiftin 22 Haziran’da Rusya’nın St Petersburg kentinde düğün töreni olacağı öğrenildi.

Nikah öncesinde Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'nın yoğun programı nedeniyle nikaha katılamaması nedeniyle, göndermiş olduğu tebligat okundu.

Editör: ATAŞEHİR HABER AJANSI