970 REKLAM
SERAP ÖCAL

SERAP ÖCAL

Mail: serapozocal@gmail.com

10 Binden Fazla Hekim “Doğru Tanı” İçin Kenetlendi!

Ülkemiz teknolojisi ve insan kaynaklarıyla hayata geçirilen HippocrApp mobil uygulamasında 10 binden fazla hekim “doğru tanı” için biraraya geldi. Yalnızca hekim ve diş hekimlerine özel olarak geliştirilen platform, yeni çağın dünya düzeninde meslektaş dayanışmasının somut bir örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Girişim, inovatif tıp teknolojileri alanında rakipsiz bir uygulama olarak; insan hayatının kurtuluşu için, bilgi ve tecrübenin değer yaratacak şekilde sunulmasını sağlıyor. Hekimler arasında iletişim, İşbirliği ve tıbbi gelişimi destekleyici nitelikleri ile öne çıkan uygulama tıp camiasında hızla yayılıyor.

Hekimlerin özellikle karar veremedikleri vakalarda (teşhis ya da tedavisinde zorlanılan durumlarda) kendi meslektaşlarının tecrübesinden yararlanmaları konusunda yenilikçi bir çözüm olarak, tıbbın geleceğine ışık tutuyor. Uygulama içerisinde vaka arama motoruylaön tanı, son tanı, etiket kelimeleri üzerinden vakalara ulaşılıp, inceleme, ilgili hekimle temas kurulabilmesi noktasında da tıp eğitimine de büyük katkı sağlaması bekleniyor.Ücretsiz olarak hizmete sunulan uygulamada, hekimlerin kayıt ve validasyon süreçleri; mail adresi, çalıştığı kurum, diploma numarası gibi detaylar istenerek ve gerektiğinde kayıt olmak isteyen hekim bizzat aranarak titizlikle yürütülüyor.

HippocrApp platformu, Türkiye ve dünyadaki bütün sağlık kurumlarında, sohbet ortamlarında kısıtlı zaman ve yetersiz verilerle yapılan ayaküstü çözümlerin yerini alarak, sisteme verileri sağlıklı girilmiş hasta dosyalarını aynı branş hekimleri tarafından izlenerek ve geniş katılımlı tartışmaların sağlanabildiği dijital bir ortam için çalışmalarına devam ediyor. KOSGEB onayı ile Kocaeli Üniversitesi Teknopark kampüsünde 10 kişilik bir ekibin gece gündüz çalışmasıyla ortaya çıkan proje ikinci yılında binlerce hekime ulaşmış olarak hedefine doğru hızla ilerliyor.