Ataşehir’in sorunlarının bir an evvel çözülebilmesi için İBB ve Ataşehir Belediyesi el ele verdi. Vatandaşa daha iyi hizmet sunabilmek için iş birliği artırılacak.

Ataşehir’in sorunlarının bir an evvel çözülebilmesi için İBB ve Ataşehir Belediyesi el ele verdi. 2008 yılında ilçe statüsüne kavuşan ve 4 farklı ilçeden gelen mahalleler üzerine kurulması sebebiyle çeşitli sorunlar yaşayan Ataşehir’in problemlerinin çözülmesi için İBB ve Ataşehir Belediyesi yetkilileri arasında istişare toplantıları düzenleniyor.

25 Haziran’da gerçekleşen toplantıya; Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, İBB Genel Sekreter Yardımcısı Erdal Celal Aksoy, İBB Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Ahmet Atalık ve Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları ile Birim Müdürleri katıldı.

Bu toplantının ertesinde, 26 Haziran’da da İBB Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Akçabay ve İBB Sağlık Daire Başkanı Dr. Önder Yüksel Eryiğit ile Ataşehir Belediyesi’nde bir toplantı daha gerçekleştiren Başkan Onursal Adıgüzel, Ataşehir’in sorunlarının bir an önce çözülebilmesi için iş birliği içerisinde faydalı görüşmeler yaptıklarını ifade etti. Toplantının ardından Başkan Adıgüzel, “İlçemizin daha da gelişmesi ve komşularımızın memnuniyeti için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Bu hafta boyunca peş peşe düzenlenen toplantıların üçüncüsü, 27 Haziran günü İBB Genel Sekreter Yardımcısı Pelin Alpkökin ve İBB Raylı Sistemler Daire Başkanı Sayın Ceyhun Avşar’ın katılımıyla gerçekleşti.  

Ardından son toplantı ise; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Enif Yavuz Dipşar ve Sosyal Hizmetler Müdürü Güray Ünseven’in katılımıyla devam etti.

İBB ve Ataşehir Belediyesi arasında verimli toplantılar gerçekleştirildiğini belirten Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, “Ataşehir için çok çalışıyoruz ve İBB ile olan koordinasyonumuzu her geçen gün arttırıyoruz. İlerleyen günlerde hemşehrilerimiz için daha iyi hizmetler sunmak adına iş birliğimizi güçlendirmeye devam edeceğiz” dedi.

Editör: ATAŞEHİR HABER AJANSI