Üç Tel Bir Avaz'la Yola Revan'dan muhteşem performans

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Üç Tel Bir Avaz'la Yola Revan'dan muhteşem performans
Üç Tel Bir Avaz'la Yola Revan Grubu Ataşehir Cemal Süreya Etkinlik salonunda "Üç tel Bir Avaz'la Yola Devam" konseri programı gerçekleşti.
KORONAVİRÜS
AVCIKORU

Üç Tel Bir Avaz'la Yola Revan Grubu Ataşehir Cemal Süreya Etkinlik salonunda "Üç tel Bir Avaz'la Yola Devam" konseri programı gerçekleşti.

Ufuk Benli, Serkan Nokay, Bertuğ Karataş ve Sinem Önel'in sahne aldığı konsere Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan, Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Hasan Aydın, Arguvan Eski Belediye Başkan Yardımcısı Kamber Yıldırım, Seyhan Müzik Yapım Sahibi ve Müyap Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Seyhan, THM sanatçıları Özgür Akdemir, Ebru Kayhan Karaca, Seyfi Yerlikaya, İstanbul Üniversitesi Konservatuar Bölümü Öğretim üyesi Ali Yılmaz, Arguvan Köy ve İlçe sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile türkü severler katıldı.

Üç Tel Bir Avaz Grubu üyeleri Ufuk Benli, Serkan Nokay, Bertuğ Karataş'ın birbirinden farklı Arguvan yöresi olmak çeşitli türküler seslendirerek salondaki yaklaşık bir saatlik performansı ile türkü severlerden tam not aldı.

Türkülerin ve kültürlerin yaşatılması gerekiyor

Sahne arasında konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Semih Kayhan; Anadolu kültürünün yaşatılması ve sanatın bir parçası olan Türkülerin 

icraa edilebilmesi için gençlerin önünün açılmasını gerektiğini ve özellikle kendi imkanı ile birşeyler yapmak isteyen gençlere sonuna kadar sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Ataşehir'de 7000'i aşkın genç sanat eğitimi alıyor

Sadık Semih Kayhan son olarak, 2009 Yılında kurulan Ataşehir Belediyesi'nin Belediye Başkanı Battal İlgezdi'nin talimatı ile genç sanatçılara destek olmak amacıyla kültür merkezlerinde her türlü katkı ve desteği sunduklarını belirterek Ataşehir'deki kültür merkezlerinde 7000'i aşkın çocuk ve gencin sanat eğitimi aldığını belirtti. 

Yola Devam Albümüyle etkili çıkış yapan Arguvanlı Türk Halk Müziği Sanatçısı Sinem Önel konser öncesinde sahnede; "

Ozanlarımızın ve aşıkların yazdığı türküleri söylemek, sizlerle buluşmak istedik. Arif Sağlar, Muhlis Akarsu, Musa Eroğlu'nun başlattığı Muhabbet türkülerine Ufuk Benli, Serkan Nokay, Bertuğ Karataş'ın Üç Tel Bir Avaz Grubunu kurarak eski kültürü yarattığını ve Yola Revan albümüyle birlikte kendilerine eşlik ettiğini belirterek konsere katılanlara İyiki geldiniz, teşekkür ederim." dedi.

Sinem Önel sahneyi Üç Tel Bir Avaz Grubu üyesi Serkan Nokay ile paylaşırken, sık sık aşık atışması gibi sözlü atışması salonda uzun süre alkış aldı. Sinem Önel'in bağlama konusunda Serkan Nokay'a sözlü takılması ve Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Sadık Semih Kayhan'a bağlamayı kim daha iyi çalıyor sorusu üzerine salonda kahkaha ve alkış tufanı yaşandı.

Sinem Önel ve Serkan Nokay'ın sahne performansı Üç Tel Bir Avaz Grubunun diğer üyelerinin sahnede yer almasıyla sırasıyla; Geldim Şu Alemi Islah Edeyim, Aman Tabip,  Neşet Ertaş'ın vefatının 7.yıl dönümü nedeniyle Neşet Ertaş'ın besteledigi ve söylediği Leylam Türküsünü Özgür Akdemir, Seyfi Yerlikaya, Ecem Kayhan, Sinem Önel, Ali Uğurlu ile grup üyeleri hep birlikte söylediler.

Ufuk Benli, "Neşet Ertaş'ın bendeki yeri çok ayrıdır. Türkülerini fırsat buldukça söylerim" dedi.

Sinem Önel final türküsü sonrasında türkü severlere katılımlarından dolayı teşekkür etti. Konser sonrasında grup üyeleri konuklarla toplu fotoğraf çekindi. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir'de sürücülere dumansız araç operasyonuÖnceki Haber

Ataşehir'de sürücülere dumansız araç ope...

Ataşehir'de Atık Yağlar Kontrol AltındaSonraki Haber

Ataşehir'de Atık Yağlar Kontrol Altında

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!