ATAŞEHİR BELEDİYESİ

Saadet Partisi Ataşehir STK ve Muhtarlar Buluşması Gerçekleşti

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Saadet Partisi Ataşehir STK ve Muhtarlar Buluşması Gerçekleşti
Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığınca Ataşehir'de bulunan Sivil Toplum Kuruluşları ve Mahalle muhtarlarına yönelik program düzenlendi.

Gerçekleşen programa İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, İstanbul İl Başkan Yardımcıları Selman Yücel, Yaşar Kangel, Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz ve Yönetim Kurulu üyeleri, Ataşehir'de bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanısıra mahalle muhtarları katıldı.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığının başlattığı "Sivil Toplum Kuruluşları ve Mahalle Muhtarları" buluşmaları kapsamında 3'ncü program Ataşehir İlçe Başkanlığı ev sahipliğinde gerçekleşti.

Saadet Parti Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz'un açılış ve selamlama konuşmasının ardından İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim konuşma gerçekleştirdi.

FABRİKA KAPATARAK İŞSİZLİK NASIL ÖNLENECEK?

Programda bir konuşma yapan Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Türkiye'nin iyi yönetilmediğini ifade ederek, “Bugün ekonomide, sağlıkta, eğitimde, tarımda, hayvancılıkta, sosyal hayatta, şehircilikte neresinden bakarsak bakalım ülkemizin iyi yönetilmediğini görüyoruz. Ekonomik göstergeler gerçeği yansıtmıyor. Aile kurumu her geçen gün saldırıya uğruyor. İnsanlarımız yoksulluk sebebiyle intihar eder hale geldi. Eğitimimiz milli değil. Hayvan ithal etmesek kurban bile kesemiyoruz. Genç işsizlik rekor kırdı. Bunun karşılığında ise yeni yeni vergilerle muhatap oluyoruz. Var olan fabrikalarımız dahi satılıyor. Söyleyin bana fabrikaları kapatarak, üretmeden ekonomik sıkıntıların, işsizliğin önüne nasıl geçilecek?” diye konuştu.

ÜMİTSİZ DEĞİLİZ, ÇÜNKÜ SAADET PARTİSİ VAR!

Türkiye'nin Saadet Partisi'ne ihtiyacı olduğunu da belirten Sevim, “Denizde damla misali anlattıklarım ülkemizin durumunu ortaya koyuyor. Ancak ümitsiz değiliz. Çünkü biz varız. Saadet Partisi var. Biz bu sorunların üstesinden, geçmişte olduğu gibi, bugün de geliriz. İşte geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz büyük kongremizde bunun ilk büyük işaret fişeği idi. 20 yeni politika kurulu oluşturuyoruz. Bunlar adeta gölge kabine gibi çalışacak. Kadrolarımızı yeniledik, güçlendirdik. Bu kongre ile kesin bir şekilde ortaya koyduk ki biz, sadece iktidarın alternatifi değiliz. Doğal çözüm biziz! 82 milyon müsterih olsun. Sabretsin. İlk seçimlerde iktidara geleceğiz” diye konuştu.

İSTANBUL'LA BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

Saadet Partisi İstanbul Teşkilatı olarak da çalışmalarına hız vereceklerinin altını çizen Sevim, “3 Kasım'da Genel Merkezimiz gibi İstanbul teşkilatı olarak biz de yepyeni bir sürece girdik. Çok daha aktif, çok daha heyecanlı, çok daha büyük çalışmalara imza atacağız. 16 milyon İstanbulluyla elele vereceğiz. Omuz omuza yürüyeceğiz. Hep birlikte başaracak, birlikte kazanacağız. Saadet Partisi'nin büyük iktidar yürüşünü İstanbul'dan başlatacağız.” dedi.

SALLANAN KOLTUKLARINI DÜŞÜNDÜKLERİ KADAR İSTANBUL'U DÜŞÜNMÜYORLAR!

İstanbul'daki deprem tehlikesine de değinen Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “İstanbul depreminin üzerinden 20 sene geçti. Ancak gereken adımlar atılmadı. Atılsaydı bugün bu riski konuşuyor olmazdık. Bugün İstanbul'da 1 milyon 170 bin konut var. bunların 788 bini depremden önce inşa edilmiş. Marmara Denizi’nde 30 yıl içerisinde 7’den büyük bir depremin olma ihtimali yüzde 65. Beklenen deprem 7.5 şiddetinde olursa binaların neredeyse 4'te 1'i yıkılacak. Yolların yaklaşık 3'te 1'i kapanacak. Kaç kişinin hayatını kaybedeceğini düşünmek bile ürkütücü. Yardımlar nasıl yapılacak, enkaz altındaki vatandaşlarımız nasıl kurtarılacak, sonrasında insani yardımlar nasıl sağlanacak düşünmesi bile ürkütücü. Bakın 7.5 şiddetindeki bir depremde 120 milyar liralık bir zarar hesaplanıyor. Bu paradan çok daha azına kentsel dönüşüm ranta kurban edilmeden bitirilebilirdi. Bugün üzülerek ifade ediyorum, İstanbul yıkılırsa Türkiye ayakta duramaz. Ancak birileri sallanan koltuklarını düşündükleri kadar İstanbul'u düşünmüyorlar” şeklinde konuştu.

Gerçekleşen programda İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, ülke gündemi ve siyasi parti olarak çalışmalarının yanısıra iç-dış politikalar ile ilgili konuşma gerçekleştirdi. 

Konuşmaların ardından soru olmaması nedeniyle program teşekkür konuşmasının ardından sona erdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MSKM'de Edebiyat akşamlarının konuğu Aslı E. Peker olduÖnceki Haber

MSKM'de Edebiyat akşamlarının konuğu Asl...

CHP Ataşehir'de mahalle kongre delegeleri seçimi tamamlandıSonraki Haber

CHP Ataşehir'de mahalle kongre delegeler...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!