970 REKLAM

Ataşehir'de 75 yaş ve üzeri vatandaşlara evde nüfus hizmeti başladı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir'de 75 yaş ve üzeri vatandaşlara evde nüfus hizmeti başladı
Ataşehir İlçe Nüfus Müdürlüğü, 75 yaş ve vatandaşlarla ilgili muhtarlıklara bilgilendirme mesajı attı. Ataşehir İlçe Nüfus Müdürlüğüne gelemeyen yaşlı vatandaşların evlerine gidilerek Adreste Nüfus Hizmeti ile TC Kimlik Kartı başvuruları alınmaya devam ediliyor.

Ataşehir İlçe Nüfus Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda pandemi nedeniyle 75 yaş ve üzeri vatandaşların eski nüfus cüzdanlarını değiştirmek istemeleri durumunda öncelik nüfus müdürlüğü olmak üzere mahalle muhtarlıklarına yapılacak ön başvuru durumunda; 75 yaş ve üzeri vatandaşların kimlik kartı yenileme işlemlerini yetkili(kimlik kartlı) personeller tarafından ikamet ettikleri adreslerde işlem yapıldığını açıkladı.

Başvuru yapan 75 yaş ve üzeri vatandaşlar veya yakınları tarafından bankaya gerekli harç bedelinin yatırılması, 2 adet biyometrik vesikalık ile İlçe Nüfus Nüfus Müdürlüğüne veya bağlı bulundukları mahalle muhtarlıklarına başvurmaları durumunda işlem sırası ve randevu almadan yeni kimlik kartı başvuru işlemi yapılabileceğini açıkladı. 

Ataşehir'de evde nüfus hizmeti başladı
Ataşehir İlçe Nüfus Müdürlüğüne gelemeyen yaşlı vatandaşların evlerine gidilerek Adreste Nüfus Hizmeti ile TC Kimlik Kartı başvuruları alınmaya devam ediliyor. Evlerinden çıkamayacak durumda olan vatandaşların ayağına gidilerek yapılan hizmet vatandaşlar tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Dolandırıcılara ve hırsızlara karşı dikkatli olun uyarısı!
İlçe Nüfus Müdürlüğü ayrıca; başvuru yapmadan evlerine gelen nüfus müdürlüğü'nden gelen kişilere de itibar edilmemesi, başvuru yapan vatnadaşlarında yetkili personel kimlik kartı'nı görmeden işlem yapmamalarını hatırlattı. Şüpheli bir durumda 155'i arayıp bilgi vermeleri belirtildi.

Hizmet kalitesini ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla ilçede başlatılan 'Adreste Nüfus Hizmeti' ile nüfus müdürlüklerine gidemeyen 75 yaş ve üzeri yaşlı ve engelli vatandaşların kimlik kartı ve adres beyan işlemleri evlerinden ayrılmadan adreslerinde tamamlanıyor. Nüfus ve Vatandaşlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nce başlatılan uygulama sayesinde nüfus müdürlüğüne gelemeyen vatandaşların ikametine nüfus memurları giderek gezici kayıt terminali ile vatandaşların parmak izi alımından, geçici kimlik belgesinin teslimine kadar bütün işlemler evde tamamlanıyor. Başvurusu tamamlanan kişilerin yeni kimlik kartları, basım aşamasının ardından vatandaşların adreslerine en geç 1 hafta içinde teslim edildiği bildirildi.

İlçe Nüfus Müdürlüğüne 0 216 577 51 20 no'lu telefondan arayarak ulaşabilirsiniz. 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ataşehir'de kamu hizmet merkezlerinin mesai saatleri değiştiÖnceki Haber

Ataşehir'de kamu hizmet merkezlerinin me...

Ferhatpaşa'da aynı imalathanede iki gün peş peşe yangın çıktıSonraki Haber

Ferhatpaşa'da aynı imalathanede iki gün...

Haber Yorumları

 • Bircan03-03-2021 12:58

  Bu zorlu süreçte bile yaşlılarımızın yanında olup görevini yerine hakkıyla yerine getirmeye çalışan memurlarımıza helal olsun?

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!