Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden 'Organ Bağışı Haftası' Mesajı

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü'nden 'Organ Bağışı Haftası' Mesajı
Her yıl 3-9 Kasım arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası etkinlikleri ile organ yetmezliği sorunu yaşayan hastalar için umut ışığı olurken farklılığın arttırılması amaçlanıyor.
KORONAVİRÜS
AVCIKORU

Ataşehir İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kırklar imzasıyla  3-9 Kasım arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası etkinlikleri  kapsamında yaptığı açıklamada, organ yetmezliğine bağlı olarak, organ nakli bekleyen hasta sayısını her geçen gün artış gösterdiğine, buna karşılık organ bağışının çok düşük kaldığına dikkat çekerek; “Tedavisi yalnızca organ bağışı ile mümkün olan hastalarımız, sağlıklarına kavuşamadan hayatlarını kaybedebilmektedirler. Yalnızca 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftasında değil, tüm zamanlarda çeşitli etkinlikler ve eğitim programları ile farkındalık yaratılarak, bu konuda halkımızı bilinçlendirmeyi ve ihtiyaç sahibi hastalarımıza umut olmayı amaçlamaktayız.” Dedi.

Ataşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kırklar; “Toprak Olmasın Can Olsun” açıklamasında; organ yetmezliği yaşayan yurttaşlarımızın sağlıklarına kavuşabilmesi için organ bağışı oranları ve organ nakli sayılarının arttırılmasının Sağlık Bakanlığı'nın ana hedefleri arasında yer aldığının altını çizdi.

Ataşehir İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fatih Kırklar 3-9 Kasım haftasında kutlanan Organ Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında kısa bir açıklama gerçekleştirdi.

TOPRAK OLMASIN CAN OLSUN

Ülkemizde organ yetmezliğine bağlı olarak, organ nakli bekleyen hasta sayısı her geçen gün artış göstermekte, ancak organ bağışı oranları düşük bir seviyede seyrettiğinden buna bağlı olarak tedavisi yalnızca organ bağışı ile mümkün olan hastalarımız, sağlıklarına kavuşamadan hayatlarını kaybedebilmektedirler. Bu durum işgücünde ağır kayıplara yol açabildiği gibi ülke ekonomisi üzerinde de ağır bir yük oluşturabilmektedir.

Bu nedenle, organ yetmezliği yaşayan yurttaşlarımızın sağlıklarına kavuşabilmesi için organ bağışı oranları ve organ nakli sayılarının arttırılması Sağlık Bakanlığı' nın ana hedefleri arasındadır.

Her yıl 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası olarak kutlanmaktadır. Organ yetmezliği sorunu yaşayan hastalarımız için büyük bir umut ışığı olan organ bağışı haftasının en etkin ve en verimli bir biçimde kutlanması hastalarımız için motive edici bir unsur olabileceği gibi aynı zamanda organ bağışı hususunda, vatandaşlarımızın ve sağlık personelinin farkındalığının arttırılacak olması da organ bağışı ve organ nakli sayılarının arttırılması yönünde olumlu sonuçlar doğuracaktır.

Bu bağlamda, yalnızca 3-9 Kasım Organ Bağışı Haftasında değil, tüm zamanlarda çeşitli etkinlikler ve eğitim programları ile farkındalık yaratılarak, bu konuda halkımızı bilinçlendirmeyi ve ihtiyaç sahibi hastalarımıza umut olmayı amaçlamaktayız.
 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metrosu'na uluslararası ödülÖnceki Haber

Göztepe-Ataşehir-Ümraniye Metrosu'na ulu...

Ataşehir Erzurumlular Vakfı'ndan Başkan Yardımcıları Köse ve Özdemir'e ziyaretSonraki Haber

Ataşehir Erzurumlular Vakfı'ndan Başkan...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!