Sevgi engel tanımadı! Ataşehir'in brezilyalı gelini oldu...

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sevgi engel tanımadı! Ataşehir'in brezilyalı gelini oldu...
Ataşehir'de yaşayan Metehan Çakmak isimli vatandaş sosyal medya aracılığıyla tanıştığı brezilyalı Nadia Guerra'yla hayatını birleştirdi.
KORONAVİRÜS
AVCIKORU

Ataşehir'de yaşayan bedensel engelli Metehan Çakmak(24) isimli genç yabancı dilini geliştirmek için instagram adlı sosyal ağ uygulamasından Brezilya'nın Tocantins eyaleti'nin başkenti Palmas'ta yaşayan bedensel engelli Nadia Guerra(35) isimli kişi ile tanıştı. Yabancı dilini geliştirmek isteyen Metehan Çakmak ile Nadia Guerra sosyal medya hesaplarından uzunca bir süre ingilizce pratik yapmak amacıyla görüştükten belirli bir süre sonra Portekizce görüşmeye başladı. Daha sonra sosyal medya'da başlayan arkadaşlık zaman içerisinde sevgiye dönüştü. Bunun üzerine 4 ay önce Metehan Çakmak ailesiyle birlikte 14 saatlik uçak yolculuğu sonrasında Nadia Guerra ile buluştu. Burada resmi işlemlerin ardından evlenen Metehan Çakmak ve Nadia Guerra, brezilyadaki resmi işlemlerin ardından Türkiye'ye geldi.Türkiye'ye gelen çift resmi nikah işlemleri için Ataşehir Belediyesi'ne başvurarak, Türkiye'de resmi nikah işlemini gerçekleştirmek için hazırlıklarını tamamladı. Resmi nikah tarihinin belirlenmesinin ardından 4 Ağustos saat:16.30'da nikah masasına oturan çift, nikah memurunun sorusuna sevgilerinin gücüyle sonsuza dek evet dediler.

Çiftin nikah şahitliğini ise arkadaşları Emre Başel, Tuğçe Çakmak, Hanım Aydemir ve Murat Aydemir yaptı. Çiftin mutlu gününe Ataşehir Belediye Meclis üyesi Selami İgrek, aile yakınları ve arkadaşları katıldı. Çiftin evlilik cüzdanı Nadia Guerra'ya verildi.

Nikah öncesi gazetemiz imtiyaz sahibi Serkan Şimşek'e açıklama yapan Metehan Çakmak, "Sevginin engel tanımadığını, aslında insanların kendi kendine engeller çıkarttığını vurgulayarak, Nadia Guerra ile sosyal medya'da dil pratiği yapmak amacıyla tanıştığını ancak bunun zamanla sevgiye dönüştüğünü belirterek evlenmeye karar verdiklerini belirtti. Kendisiyle görüşerek brezilya'ya gittiğini bu kararında cesaretininde etken olduğunu ve orada sade tören ile evlilik yaptığını ve kendisinin kurs görmeden Portekizce, Nadia Guerra'nın ise Türkçe öğrendiğini söyledi. Nadia Guerra ile karşılıklı diyalog, sevgi ile bu sürecin mutlu bir adıma dönüştüğünü ve engelleri aştığını belirtti. Son olarakta keşke dememek için herkesin inanması gerektiğini" vurguladı.


 

 

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
xxÖnceki Haber

xx

xxSonraki Haber

xx

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!