Ekonomist Başkan Gökhan Yüksel, İBB Meclisi'nde 'Faiz ve Borçlanmaya' Dikkat Çekti!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ekonomist Başkan Gökhan Yüksel, İBB Meclisi'nde 'Faiz ve Borçlanmaya' Dikkat Çekti!
Kartal Belediye Başkanı aynı zamanda İBB Meclis Üyesi Gökhan Yüksel, İBB Meclisi'ndeki bütçe görüşmelerinde çok önemli bir detaya dikkat çekti.
KORONAVİRÜS
AVCIKORU

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel dün gerçekleşen İBB Meclisi'nde borçlanma yetkisiyle ile ilgili gündem maddesinde söz alarak, "2018 yılında bütçe görüşmelerinde ekonominin ve İBB bütçesinin bu şekilde kötüye gideceğini öngörmüş ve görüşlerimizi  belirtmiştik" dedi.

Faiz ve Borçlanmaya Dikkat Çekti!
İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Ekrem İmamoğlu başkanlığında toplandı. Meclisin ana gündem maddesi olan borçlanma yetkisi tartışmalara sahne oldu. AK Partili meclis üyeleri, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun borçlanma talebini kabul etmedi. Ekonomist kimliğiyle de tanınan Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, konuyla ilgili söz alarak İBB'nin ödediği faiz miktarının yıllar içinde artışına dikkat çekti ve borçlanma yetkisinin talep edildiği şekilde verilmesini istedi.

AK Parti Grubu 700 Milyon Eksik Borçlanma Yetkisi Verdi 
İBB Meclisi'ndeki AK Parti Grubu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun borçlanma talebini kabul etmedi. 2 milyar 225 milyon TL borçlanma yetkisi AK Partili Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edilmeyerek, sadece 1 milyar 525 milyon TL borçlanma yapılması için yetki verildi. 

"2017'de 170 milyon TL olan faiz, 2019'da 1 milyar 114 milyar TL oldu"

2018 yılında bütçe görüşmelerinde, ekonomideki kötü gidişat ve İBB bütçesinin kötü yönetilmesi hakkında görüşlerini belirttiğini söyleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, "2017 yılında faize sadece 170 milyon TL ve 2018 yılında 260 milyon TL ödemişken bu yıl 1 milyar 114 milyon TL ödeyeceğimizi hatırlatmak istiyorum. 2017 yılında 4.9 milyar TL ve 2018 yılında 3.5 milyar TL bütçe açığı varken öngörmüş olduğumuz borçlanma miktarının aynen verilmesini talep ediyorum." diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Ekrem İmamoğlu ve Meclis Üyeleri 2.Kez Anıtkabir'deÖnceki Haber

Ekrem İmamoğlu ve Meclis Üyeleri 2.Kez A...

İBB'den KPSS'ye girecekler için ulaşım ücretsiz oldu!Sonraki Haber

İBB'den KPSS'ye girecekler için ulaşım ü...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!