Eskiden ulusal bayramlarda sokak sokak gezen öğrenciler ve bando ekiplerine hasret kalan Ataşehirliler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Ataşehir İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ev sahipliğinde Küçükbakkalköy prestij caddesi'nde ilçe protokolünün katılımıyla düzenlenen etkinlikle duygusal anlar yaşadı.

BandoAtaşehir İlçe Kaymakamı Bekir Dınkırcı'nın yanısıra İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Özge Çankaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Yıldırım, ilçe protokolünün de katılım sağladığı bando gösterisi ve bayrak geçit töreni prestij caddesi'nde gerçekleşti. Yaklaşık 600 metre gerçekleşen bando gösterisi, bayrak geçit töreninde prestij caddesi'nde bulunan Ataşehirliler büyük bir çoşku ile öğrencileri karşıladılar. 

Bando 2

Özellikle bando sesini duyan Ataşehirliler, özlem duyduğumuz eski günlerdeki gibi bir bayram yaşadığımız için çok mutluyuz demelerinin yanısıra 7'den 70'e cadde de bulunanların duygusal gözyaşları, alkışları ile bando ekibine eşlik etmeleri dikkatlerden kaçmadı.

Bando 5Yürüyüş sonrasında; Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından ilçe protokolü öğrenciler tarafından hazırlanan halk oyunları gösterisini alkışlar eşliğinde izledi.

Bando 13Bando 7

Bando 6Bando 8

Editör: ATAŞEHİR HABER AJANSI