Plastiksiz Temmuz 1

Plastiklerin çevresel etkilerini ve geri dönüşüm sorunlarını vurgulamak amacıyla dünya genelinde başlatılan "Plastiksiz Temmuz" hareketine Ataşehir’den de anlamlı bir destek geldi.

159 ülkede 2 milyondan fazla insanın katılımıyla gerçekleşen harekete Ataşehir Belediyesi de ücretsiz çay ve kahve ikramıyla katıldı.

Ataşehir Belediyesi’nin ilçe halkına uygun ücretlerle keyifli bir sosyal ortam sağlamak amacıyla kurduğu Ata Kültür Cafelere, 1 Temmuz tarihinde yeniden kullanılabilir bardakları veya termoslarıyla gelen herkese bir gün boyunca ücretsiz filtre kahve ve çay ikram edildi.

Her zaman doğayı korumaya yönelik projelere katkı sunacaklarını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Onursal Adıgüzel, harekete destek vermek için İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’ndeki Ata Kültür Cafe’de vatandaşlarla bir araya geldi.

Dünya genelinde her yıl 400 milyon ton plastik atığın çöpe atıldığını ve bu atıkların çevre için ciddi bir tehdit oluşturduğunu belirten Başkan Adıgüzel, “Plastiksiz Temmuz” hareketine destek vererek hem vatandaşları bilinçlendirdiklerini hem de sürdürülebilir bir gelecek için önemli adımlar attıklarını ifade etti.

Ataşehir’de Barbaros Mahallesi, İçerenköy Mahallesi ve Atatürk Mahallesi’nde 3 şubesi bulunan Ata Kültür Cafeler, sabah saat 07.00 itibariyle hizmete başlayarak, ikramlarını saat 23.00’a kadar sürdürdü.

Harekete Destek Çağrısı

"Plastiksiz Temmuz" hareketine katkı sağlayarak çevre dostu alışkanlıkların yaygınlaşmasını amaçlayan Ataşehir Belediyesi, herkesi bu harekete destek vermeye davet ediyor. Harekete destek vermek ve detaylı bilgi almak isteyenler ise www.plastiksiztemmuz.org adresini ziyaret ederek harekete ilişkin daha kapsamlı bilgi edinebiliyor.

Ata Kültür Cafelerin bulunduğu noktalar;

* Barbaros Mahallesi / İnovataGirişimcilik ve Kuluçka Merkezi

* İçerenköy Mahallesi / İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi

* Atatürk Mahallesi / Atapark

Editör: ATAŞEHİR HABER AJANSI