Sergi Resim1

Ataşehir İbrahim Müteferrika Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören grafik bölümünde öğrenciler tarafından hazırlanan eserler, grafik sergisi kapsamında Metropol İstanbul AVM’de ziyaretçileriyle buluştu.

55471C0C F8Eb 4D13 Bdf9 803008D918F0
10 – 12 Mayıs tarihleri arasında Metropol AVM Şelale Avlusu 1.Katta ziyaretçilere açık olan serginin açılış törenine; Ataşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Abdurrahman Şenyüz, Ataşehir İlçe Mal Müdürü Sayın Nermin Zorba, Ataşehir Gençlik ve Spor Müdürü Sayın Özge Çankaya,  Ataşehir Eğitim Hizmetlerini Geliştirme, Güçlendirme ve Yardımlaşma Derneği Başkanı – Kızılay Ataşehir Şubesi Başkan Vekili İsmail Dağ, Bilir Basım Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Bilir, Acar Group Başkanı Zekeriya Acar, Basım Dünyası – BASEV Dergisi Koordinatörü Yahya Tayfun Güncer,  Ataşehir İbrahim Müteferrika Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adem Filiz, Müdür Baş Yardımcısı Şefika Arıdemir ve diğer müdür yardımcıları, Bilişim Teknolojileri, Grafik ve Fotoğraf, Matbaa Teknolojisi öğretmenlerinin yanısıra Sakarya Üniversitesi Emekli Öğretim Görevlisi Sayın Prof. Dr. Mehmet Salih Köse, Emekli Bürokrat Erkan Hacısalihoğlu ile Okul Müdürleri ve davetliler katıldı.

3 FARKLI ALANIMIZI TANITIYORUZ
Ba094A26 71Aa 4D2F A6E8 71486E6F1368

Ataşehir İbrahim Müteferrika Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Adem Filiz, “Açılışını yaptığımız sergimizde; okulumuz bünyesinde yer alan grafik ve fotoğraf, matbaa ve bilişim teknolojileri alanının tanıtımına katkı sağlayacak eserler yer alıyor. Ayrıca; okulumuz döner sermayesi kapsamında yapmış olduğumuz ajanda, staj dosyası, takvim başta olmak üzere baskılı hediyelik tişört, kupa, çanta, kalemlik, anahtarlık gibi ürünler yer alıyor. Sergimizin hazırlanmasında emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyor, bizleri yalnız bırakmayan sanayicilerimize, daire müdürlerimize, okul müdürlerimize ve davetlilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Ab5Ab367 B364 4404 A2B2 Bf53Ff2E91DaBilir Basım Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Bilir ve Acar Group Başkanı Zekeriya Acar’da sergiye dair duygu ve düşüncelerini paylaştı.

SERGİ’DE ÖĞRENCİLERİMİZİN YETENEKLERİNİ GÖRÜYORUZ     
Anma
Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Şenyüz, “Ataşehir İbrahim Müteferrika Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, eğitimin merkezinde yer alan ve öğrencilerine çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek bir eğitim modeliyle örnek olmaya devam ediyor. Öğrencilere, sunulan eğitim alanları arasında grafik tasarımı, matbaa ve bilişim gibi verilen bu eğitimler sayesinde okulumuz öğrencilerin grafik, matbaa ve bilişim alanlarında faaliyet gösteren firmalarda ilerde kolaylıkla meslek sahibi olmalarına öncülük ediyor. Bu sergi’de okulumuzda verilen eğitimin ne kadar anlamlı ve kıymetli olduğunu net bir şekilde göstermektedir. Ayrıca; bu sergi ile öğrencilerimizin geleceğe emin adımlarla yürümeleri, özgüven sahibi olmaları ve şimdiden mesleğe merhaba demeleri son derece anlamlı ve kıymetli. Emeği geçen başta okul yönetimimiz olmak üzere öğretmen ve öğrencilerimizi kutluyorum” dedi.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA HAYATINI KAYBEDEN EĞİTİMCİYİ ANDI!
Şenyüz konuşmasının sonunda, “Öğretmen ölürse tebeşir ölür, silgi ölür, sıralar ölür. Öğretmen ölürse sevgi ölür, hüzün ölür, geçmiş ölür, bugün ölür, yarın ölür. Ölürse öğretmen yöneten ölür, yönetilen ölür. Eğer öğretmen ölürde sen ölürsün, ben ölürüm, biz ölürüz. Geçen hafta elim bir şekilde öldürülen meslektaşım İbrahim Oktugan’a Allahtan rahmet diliyorum. Eğitim camiamızın ve tüm sevenlerinin başı sağolsun.” İfadeleriyle eğitimdeki şiddete dikkat çekti.

SERGİ’DE ÇANTA, TİŞÖRT, KUPA HEDİYE YAPTIRABİLİYORSUNUZ          
C9B7C273 Ae60 43D0 9Eef 8929350F4Ff1
Matbaa Teknolojisi öğretmenleri Mehmet Camgöz ve Mehmet Oğuz Demirbaş ile matbaa teknolojisinde öğrenim gören öğrenciler; 3 gün boyunca hediye amaçlı fincan kupa, tişört, bez çanta üzerine ürünlerin hem yapımını, bölüm tanıtımını ve istenilen ürünlerin sergiyi ziyaret edenlere istenilmesi durumunda baskılarının hazırlanmasını ve teslimini sağlayacaklar.

3 BOYUTLU YAZICI İLE HEDİYELER HAZIRLIYORLAR     
Sergi Resim5
Bilişim Teknoloji öğretmenleri Bekir Kurt, Murat Çeşitçi ve diğer öğretmenler ile öğrenciler ise; 3 gün boyunca bilişim teknolojileri alanının hem tanıtımını, derste yaptırdıkları görme engelliler için sesli hikâye otomatı ile el göz koordinasyonu geliştiren zeka oyunu yazılımların tanıtımlarının yanısıra hemde bilişim teknolojileri alanında günümüzün vazgeçilmezi 3 boyutlu yazıcılar ile ders materyalleri, kalemlik, anahtarlık ve diğer hediyeliklerin hazırlanması ve uygulanmasını anlatacaklar.

80 FARKLI RESİM VE GÖRSEL SERGİ’DE YER ALIYOR 
D716De6D 2D50 4811 B06A 73E3Ed609890Grafik Sergisi’nin ana mimarı Grafik ve Fotoğraf Alan Öğretmenleri Aysun Fatma Acar Şimşek, Kaan Kaya, Berrin Evdirir, Rüveyda Sena Yaman, Şükran Hazal Yılmaz, Merve Avcu’nun yanısıra görsel sanatlar öğretmeni Tuğba Seferoğlu’nun koordinatörlüğünde toplam 80 farklı grafik ve görsel sanatlar eserleri sergi de yerini alırken; sergi de grafik alanında eserleri sergilenen öğrencilerin heyecanlı oldukları ise dikkatlerden kaçmadı. Ayrıca sergide yer alan grafik ve resim eserler öğrenciler tarafından satışa sunularak, kendilerine ekonomik katkı sağlıyorlar.

Sergi Resim3Sergi; 10 – 11 – 12 Mayıs tarihleri arasında saat sabah 10:00 – akşam 22:00 arasında ziyaretçilerine açık olacak.