7 Mayıs 2024 tarihinde; okul müdürü İbrahim Oktugan, Iraklı eski öğrencisi tarafından makam odasındayken silahla vurularak öldürülmesinin ardından tüm Türkiye genelinde eğitimcilere yönelik şiddete karşı eylemler, ortak basın açıklamaları düzenlenmeye devam ediyor.

Bil Egitim Kurumlari 2Ataşehir'de faaliyet gösteren Bil Eğitim Kurumları bünyesinde yer alan Bil Kolejleri'nde görev yapan öğretmenler eş zamanlı ortak basın açıklaması düzenlendi. Düzenlenen basın açıklamasında öğretmenler cinayete kurban giden Okul Müdürü İbrahim Oktugan ve eğitim şehitleri ve eğitimcilere yönelik şiddetlere dikkat çekmek amacıyla siyah giyinmeleri ve ellerinde öğretmenliğe dair sloganların yer aldığı dövizleri taşımaları dikkatlerden kaçmadı.

Bil Egitim Kurumlari 3

Ataşehir'de bulunan 3 farklı Bil Koleji'nde eş zamanlı yapılan basın açıklamasında; "Hepimizi  derin bir üzüntüye boğan trajik bir olayla karşılaştık. İstanbul ‘ da bir okulda bir öğretmenimiz, bir öğrencisinin, kendisine saldırı sonucu öğretmenimizi maalesef kaybettik.   Bu acı hepimizi derinden üzmüştür.Biz öğretmenler yeni nesilin geleceği için çalışan, emek veren unsurlarız. Bu şiddeti haketmiyoruz. Kimseye kinimiz yoktur. Kin yerine sevgiyi, saygıyı, hoşgörüyü geleceğe taşımak için varız. Kamuoyu bilsin ki öğretmenler hep öğrencilerini, velilerini, doğada yaşayan bütün canlıların yaşam hakkı için mücadele veren emekçilerdir. Biz hiçbir öğretmenin ya da bir kimsenin yaşamına son verenler değiliz. Öğretmenimizin ölümünü gerçekleştiren öğrenciye de silah, şiddet değil sevgiyle yanaştık.Öğretmene uzanan eller kırılsın. Bu gibi olayların yaşanmaması için her zaman her yerde  dik durup aydınlatma yoluna gideceğiz.Bir öğretmenin hayatını kaybetmesi, sadece bir bireyin değil, bir toplumun ve bir geleceğin kaybıdır. Bu nedenle bu tür olayların daha fazla yaşanmaması için hepimizin daha fazla gayret göstermesi gerektiğine inanıyoruz.Bizi dinlediğiniz  ve burada bizim acımızı paylaşıp yanımızda olduğunuz için başta basın mensubuna , velilerimize ve siz değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum." ifadeleri yer aldı.

Bil Egitim Kurumlari 5Basın açıklamasının ardından öğretmenler 5 dakikalık alkışlar ve sloganlar eşliğinde "Öğretmene Uzanan Eller Kırılsın" vurgusunda bulundu.

Bil Egitim Kurumlari 4