Türkiye ve Ataşehir'in Geleceği İçin Çare Var Konferansı Gerçekleşti

Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı, Saadet Partisi Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tonguç’un katılımıyla “Türkiye ve Ataşehir'in Geleceği İçin Çare Var" adıyla konferans düzenledi. Konferansın açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Âdem Boz; 2014 yılında Çekmeköy Belediye Başkan adayı iken bir AK Partili meclis üyesi arkadaşımız, Seçimi biz kazandık. Cumhuriyet Halk Partilileri burada çalıştırmayacağız dediğini hatırlatarak; “ Bizim adayımız adaleti mutlaka esas alacaktır” dedi.

Türkiye ve Ataşehir'in Geleceği İçin Çare Var Konferansı Gerçekleşti

Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenen konferansa, Saadet Partisi Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı İlyas Tonguç,  Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz ve yönetimi, Milli Gazete temsilcisi, İçerenköy Mahalle Muhtarı ve adayı Ayhan Öztürk, muhtar adayları ve teşkilat mensupları katıldı.

“HAKSIZLIKLARIN VE HAKSIZIN KARŞISINA ÇIKARAK ASLA BOYUN EĞMEYECEĞİZ”
Konferansın ilk konuşmasını yapan Ataşehir İlçe Başkanı Âdem Boz; “ Saadet Partisi bizi destekleyecek ya da bize şu kadar oy sözü verdi diyenler var. Bizim kimseye verdiğimiz ne sözümüz var nede oyumuz. Saadet partisi olarak çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Dürüst, çalışkan ve adaletli bir başkan adayı ve meclis üyelerimizi Ataşehirlilerle buluşturacağız. Azmimiz, heyecanımız ve aziz Ataşehirlilerin destekleriyle Ataşehir ’de zaferi biz elde edeceğiz. Seçim sürecinde, kavgaya, kutuplaşmaya asla müsaade etmeyeceğiz. Ataşehir’i ve Ataşehirlilerin sorunlarını, imarı konuşacağız. Okullardaki gelişmeleri konuşacağız. Aman çocuğum bonzaiye bulaşmasın diye okul önlerinde bekleyen anne babaları, velileri konuşacağız. Çözüm önerileri sunacağız. Sosyal medyadaki kampanyalarımızı da bunun üzerine inşa edeceğiz. Seçim çalışmalarımızı temiz bir kampanya ile yürüteceğiz. Haksızlıkların ve haksızın karşısına dikilip; asla boyun eğmeyeceğiz”  dedi.

“ÜMRANİYE BELEDİYESİ KASASINA 96,ÜSKÜDAR’ADA 72 TRİLYON NAKİT BIRAKTIK”
27 Ocak’ta Ankara’da Saadet Partisi’nin belediye başkanlarının büyük bir kısmının açıklanacağı bir program düzenleneceğini söyleyen Boz; “O güne kadar Ataşehirimizin Belediye Başkan adayı belli olacak. 20 Eylül’de verdiğimiz seçim startından bu güne kadar yüzlerce istişare yaptık. Ataşehir belediye başkanımızın nasıl bir insan olmasını istediklerini sorduk. Mahallelerde, sokaklarda, evlerde hane halkına ve teşkilatımıza nasıl bir Belediye Başkanı İstiyorsunuz? Sorusunu sorduk. Cevapları il başkanlığımıza rapor olarak verdik. Bu isimlerin içerisinden öyle bir aday çıkacak ki; istişareye önem verecek, şeffaf bir yönetimi esas alacak, Belediyenin tüm gelir ve gideri halka açık olacak, hesap verebilir bir belediye başkanı olacaktır. Mevcut Sancaktepe Belediye Başkanı Ataşehir ’den AK Parti Belediye Başkanı adayı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tekrar aday olacak. Biz 2004’te Ümraniye ve Üsküdar belediyemizin kasasında 96 trilyon ve 72 trilyon para bırakarak AK Parti’ye devrettik. Hatta manipüle edilir diye seçimlerde seçim afişlerinde beyan ettik. Altyapısı bitmiş, hiçbir borcu olmayan bir Ümraniye bıraktık. Tüm belediye başkanlarının gelir ve giderlerinin halka açık olmasının önemine binaen bir örnektir bu” diye konuştu.

“BİZ İKİSİNE DE MECBUR DEĞİLİZ”
Boz şöyle devam etti: “Nereye ne verdiğimizi bilirsek, 2 aileyi giydirmek için 9 personel çalıştırıp, kirası 5 lira olan yere 35 milyar verip parti yöneticisinin binasında 180 milyar masraf edip, sokağa atacağınız kıyafetleri yardım diye verenleri de biliriz. Bunu alnı secdede olanlar yapıyor. Bir de alnı secdede olmayan var. Bunlar da bu işi, kültür işlerinde yapıyorlar. Biz ikisine de mecbur değiliz. Niye iki yanlıştan bir tanesini seçelim.”

“BORCU VE HACİZ İŞLEMİ OLAN BİR BELEDİYE: SANCAKTEPE”
Âdem Boz; “10 yıl oldu, tam on yıl oldu biz belediyeleri devredeli. Ataşehir elitse Üsküdar’da elit. Sancaktepe çamurduysa Ümraniye’de çamurdu. Bu gün Sancaktepe Belediyesi’nin Ataşehir’e borcu var. Çıkacaklar bu insanların karşısına bize oy verin diyecekler. Ne diye çıkacaksınız halkın karşısına? 800 milyon borcunuz var. Borçtan dolayı haczedilen, haczi erteleyen bir belediye başkanı.  Karnemiz önümüzde. Biz de 10 yıl yönettik. Borçsuz belediyelerimizi devrettik. İşte bunu yapacak belediye adayımızı Ataşehir’ den çıkaracağız. Hizmette adaleti mutlaka esas alacaktır” ifadelerini kullandı. .

“ BİZ KAZANDIK, ATAŞEHİR DE CHP’Yİ ÇALIŞTIRMAYACAĞIZ”
2014 yılında Çekmeköy Belediye Başkan adayı iken bir AK Partili meclis üyesi arkadaşımız, -Seçimi biz kazandık. Cumhuriyet Halk Partilileri burada çalıştırmayacağız dediğini söyleyen Boz; “Senin bu söylediğin çok ciddi. Ben her yerde söyleyeceğim. Çünkü senin bu sözün zihniyetinizin sözü dedim. O yüzden Yeşilçamlıca, Mimar Sinan mahallesinde problem çözülmüyor. O yüzden Yenisahra ve Barbaros mahallelerinin 1/1000’lik imar palanları CHP ve AK Partili üyelerin tamamının oyları ile çıktığı halde bir ay sonra  Büyükşehir’den geri geldi.  İsteseydiler bu planları Büyükşehir yapardı. Çünkü Büyükşehir’in 1/5000 ve 1/1000 plan yapma yetkisi var. CHP’li belediyeye rağmen yapar Büyükşehir. Ama zihniyet bozuk; yapmazlar, yapmayacaklar… Seçim malzemesi olarak kullanacaklar. Allah muhafaza burayı alırlarsa konut haklarımızı kanun yoluyla elimizden alırlar. Fikirtepe’de görmedik mi? 4.14 ile başladılar. Müteahhit de, vatandaş da berbat oldu. Hepsi iflas etti şimdi. Sıcak evinde ailesiyle oturan kaç bin tane yuva dağıldı. O yüzden adaleti esas alacağız. CHP’de aynısını yapabilir. İkisine de muhtaç değiliz”

“HIRSIZLIK DİZ BOYU"
Adem Boz hırsızlık diz boyu diyerek; “Şunu söylüyorlar kendi paylaşımlarında; Saadet Partisi Ak Parti’ye Ataşehir’de 2 bin oy sözü vermiş! Söz vermişiz… Bir meclis üyesinin evinde 60, bir başka meclisi üyesinin evinde 40 seçmen var. Akrabalarım, spor salonlarından yararlanmaları için yazdık dediler. Hırsızlık diz boyu. Partimizin oyları çalınmaya çalışılıyor. Yarın aday çıkarırsak ne diyeceksiniz? Aslanlar gibi bir aday ve ekip çıkaracağız. Belediye başkan yardımcılığı da yapmış öyle bir ekip çıkaracağız ki dudakları uçuklayacak”  dedi.

“BU SEÇİM TÜRK KÖYLÜSÜ HASAN İLE YABANCILARIN KÖYLÜSÜ HANS’LARIN BEKA SEÇİMİDİR”
Bu seçim beka seçimiymiş! Diyorlar diyen Boz; “ Doğru beka korkusu, belediyeyi kaybetme korkusu. Bu seçim; 20 yaşındaki ABD vatandaşı ile milyonlarca gencin beka seçimidir. Ürününe destek verilmeyen Türk köylüsü Hasan ile ithal ettiğimizi ürünlerle yüzü gülen yabancıların köylüsü Hans’ların beka seçimidir. Bu seçim hiçbir şey üretmeden milletin sırtından, alın terini çalan üç beş banka ve rantiyeci ile başını sokacak bir ev almak için aldığı kredi borcunu ödeyemeyen 2,5 milyon vatandaşımızın beka seçimidir. Bu seçim zamlanan faturalarını ödeyemeyen ile devleti rant kapısı gören kokuşmuş, menfaatçi siyasilerin beka seçimi olacaktır”şeklinde ifade etti.

İlçe Başkanı Âdem Boz’un konuşmasından sonra Prof. Dr. Necmettin Erbakan ve Genel Başkan Temel Karamollaoğlu ile ilgili video gösterisi sunuldu.

“31 MART’A DOĞRU HIZLI BİR ŞEKİLDE GİDİYORUZ”
Video gösteriminden sonra dünyadaki gelişmelerden ve  Saadet Partisi ile ilgili genel bir değerlendirme yapan Saadet Partisi Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcısı İlyas Tonguç şöyle konuştu: “31 Mart itibariyle bir yerel seçim yapacağız. Bu yerel seçimlere giderken elbette Saadet partimiz olarak Türkiye’nin bütün seçim çevrelerinde adaylarımızla büyük bir hazırlık içerisindeyiz. Yerel unsurların ön planda olduğu bir seçim atmosferi içerisinde 31 Mart’a doğru hızlı bir şekilde gidiyoruz.  İlçe Başkanı Adem Boz’unda ifade ettiği gibi Ataşehir ’de Milli Görüşün efsane belediye hizmetlerini içine sindirmiş ve uygulama hususunda büyük bir hazırlık içerisinde hem teşkilatımızın hem de adayımızın büyük bir hazırlık içerisinde olduğunu memnuniyetle duymuş bulunmaktayım.”

“MAKAM İÇİN BİRBİRİLERİNİ KIRIYORLAR”
Tonguç konuşmasına şöyle devam etti: “1994 yılında 400 belediye başkanına bir toplantıda Erbakan Hocamız iki şey söylüyor. Bunlardan birincisi gece saat 12.00’dan önce evine gidecek bir belediye başkanı olursa yarın kıyamette iki elim yakanızda. İkincisi, eğer bulunduğunuz beldede bir kişi aç olarak sabahlarsa Allah şahit olsun ki iki elim kıyamette yakanızda olacaktır. Şimdi buyurun belediye başkanlarının durumuna. Kimseyi itham etme anlamında söylemiyorum. Bizde yukarı doğru çıkınca çile artıyor, dert ve sıkıntı artıyor. Hanımını dul, evlatlarını yetim, parasını pul haline getiriyor. Bir bakıyorsun bir makam için 50 kişi birbirini kırıyor. Burada bir gariplik yok mu? Diyerek kendi anlayışlarının makama değil hizmete yönelik olduğunu bir kez daha vurgulamış oldu.

“İMAN VARSA İMKÂN VARDIR”
Milli Görüşün bir belediyecilik anlayışı vardır hala onu aşacak bir anlayış gelmemiştir diyen Tonguç;  “Belediyecilik çöp toplamak değildir. Biz çöp toplamaya gelmiyoruz. Bu işler değişti.  Bu memleketin tüyü bitmemişin, yetimin parasını kaç lirayla devir aldın kaç lirayla devir ediyorsun.  Bütçeyi sorgulayacağız. İstihdam çalışmalarını her zaman yaptık üzerinde yine çalışıyoruz. Belediyeler çok şey yapar. Fazla detaya girmeden Teras ve balkon tarımı dâhil olmak üzere birçok projemiz hazır olduğu gibi çok ilginç bir şey söyleyeceğim. Ataşehir ’in en işlek caddesine karo şeklinde 8-10 tane koyduğunu karo taşlarına benzeyen o taşların özel olarak altına yerleştireceğimiz bir sistemle vatandaşlar kaldırımda yürürken sokak lambalarının sabaha kadar yanacak şekilde her şey planlanmış durumda. Buna benzer birçok projeyi hazırladık sadece milletimizden yetki bekliyoruz. Verilmezse de kardeşlik görevimizi yerine getireceğiz. Biz belediye başkanının belediyenin memuru, işçisi ve meclis üyeleriyle birlikte çalışacağı bir sistemi önemsiyoruz ve uyguluyoruz. Mahalle muhtarları ve mahalle meclisleri en büyük destekçileridir belediyelerin. Onlarla birlikte çalışacağız. Çalıştaylar düzenleyeceğiz.  Hesap vereme adına halk günleri düzenleyeceğiz.  İman varsa imkân vardır diyor Erbakan hocamız. Bizden başkası da bunları yapamaz” dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞ OLARAK ENİNDE SONUNDA YAŞANABİLİR BİR TÜRKİYE’Yİ KURACAĞIZ”
Tonguç son olarak; “Vekâleti aldığımızda, önce paraya sahip çıkacağız, sonra çalışanlara sahip çıkacağız. Bunlara sahip çıktıktan sonra birde planlı çalıştıktan sonra Allah’ın izniyle bizim önümüzde hiç kimsenin duramayacağını biliyoruz.  Milli görüş olarak eninde sonunda yaşanabilir bir Türkiye’yi kuracağını, sonra yeniden büyük Türkiye’yi kuracağını ve İnşallah hak adalet temelinde, sevgi ve şefkat temelinde yeni bir dünyayı kuracağına inanıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Konuşmaların ardından Ataşehir Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Adem Boz, Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tonguç’a plaket takdim etti ve ardından toplu fotoğraf çekimiyle program sona erdi.

Kaynak: İstanbulum Gazetesi - Ali Bal

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BİYOGRAFİLER

tümü
yukarı çık