Sivas Vadi Federasyonu Yeni Başkanını Seçti

Koyulhisar, Suşehri, Akıncılar ve Gölova İlçeleri Derneklerinin birleşiminden oluşan Sivas Vadi Federasyonu 6.Olağan Kongresi Ataşehir'de gerçekleşti.

Sivas Vadi Federasyonu Yeni Başkanını Seçti
  • 23 Aralık 2018, Pazar 13:07

Sivas Vadi Federasyonu 6.Olağan Kongresine Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Sivas Eski Milletvekili Selami Uzun ve Ali Turan, Sivasspor Başkan Vekili Erdoğan Bozatlı, İstanbul Eski Milletvekili aynı zamanda Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED) Genel Başkanı Ekrem Erdem, İstanbul Milletvekili Osman Boyraz, AK Parti Gençlik Kolları MKYK Üyesi Gökhan Oruç Önalan, 27.Dönem Milletvekili Aday Adayı Ahmet Ayhan Kayaoğlu,  Gölova Belediye Başkanı İbrahim Yenidünya, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Başkan Yardımcısı Mehmet Genç, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı İsa Doğan, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Ataşehir Belediyesi Eski Başkan Yardımcısı Sadi Özata, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Vekili Aytek Durak ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sivas Dernekler Federasyonu Başkanı Zeki Bulut, Gölova, Akıncılar, Suşehri ve Koyulhisar İlçe ve Köy Sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin yanısıra Vadi Federasyonu Kurucu Başkanlarından Ali Yüksel, mevcut Başkanı Yücel Aydın ile Başkan Adayları Celal Deniz ve Tülay Taştan ile davetliler katıldı. 

Kongrenin divan Başkanlığına Sivas Eski Milletvekili Ali Turan, Divan Üyeliklerine Sedat Güven, Eyüp Keleş, Abdurrahman Keşvelioğlu, Faruk Uğur ve Mükayil Bektaş seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Sivas Vadi Federasyonu Başkanı Yücel Aydın tarafından Federasyon faaliyetleri ve etkinlikleri ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Aydın, görev süresi boyunca önemli çalışmalara imza attıklarını ve bu çalışmalara imza atarken emeği geçen herkese ve federasyon üyelerine teşekkür etti.

Yücel Aydın'ın konuşmasının ardından gündem maddeleri ibra edildi. Gündem maddeleri sonrasında konuklara söz hakkı verildi.

CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak; "7 yıldır CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı yapıyorum ama her platformda Sivaslı olma bilincini ön plana alarak o topraklardan aldığımız terbiyeyi, nezaketi yansıtmaya çalıştım. Bu gün hemşerilerim olarak çok nitelikli insanları bir arada görmenin de mutluluğunu yaşıyorum. Kendi değerlerimizle bütünlük içinde olalım.

Bizler bu topraklarda kader birliği içerisinde yaratılmış ve kader birliği içinde birlikte yaşamasını ögrenmiş insanlarız. Bizler acıyıda sevincide birlikte paylaşma kaderi içindeyiz. Sivaslılar olarak bu birliğin, bu gökkuşağının en canlı renkleri olarak bu topraklarda hep varolalım. Genel kurulumuzun hayırlı ve başarılı olmasını diliyorum."

AK Parti Ataşehir İlçe Başkan Vekili Aytek Durak;"AK Parti Ataşehir İlçe Başkanımız Ahmet Özcan Bey rahatsızlığı nedeni ile aramızda bulunamadıkları için ilçe başkanlığımızı temsilen arkadaşlarımızla beraber buradayız. Aynı zamanda Vadi'nin damadı olarak aranızda bulunuyorum. Sivas bir Selçuklu şehri, bir Osmanlı şehri, Sivas sultanlar şehri, Sivas İstiklal mücadelemizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı başkentimiz. Bağrından nice Ozanları Aşıkları çıkarmış yiğidolar diyarı. Dolayısıyla Sivas bir medeniyet ve kültür şehri. Yiğidin harman olduğu yerdir Sivas. İlçe Başkanımız Ahmet Özcan Beyefendinin selamlarıyla genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı İsa Doğan; " Sayın Belediye Başkanımızın selamlarıyla sizlere merhaba diyorum. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, yeni göreve gelecek arkadaşlara başarılar diliyorum."

Sivas Vadi Federasyonu Başkanı Zeki Bulut;" Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Sarıkamış bir Türkiye, Çanakkale bir Türkiye. Memleketin her karış toprağı ecdadın kanıyla sulanmış, bu günlere gelmişiz. Önemli olan Türkiye Cumhuriyeti'nin bireyleri olmak. Birbirimizi sevip saymayı ögrenelim. Biz birbirimizi sevip saymayı öğrenirsek emin olun çok büyük başarılara imza atarız. Her koltuk gelip geçicidir ama itibar bakidir. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun."

Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem; "Sizleri Belediye Başkanımız Şükrü Genç ve şahsım adına sevgiyle ve saygılarımla selamlıyorum. Hep şundan övünürüz, Sivaslılar İstanbul'da ve büyükşehirlerde çok olduğunu ve SK'larımızla da en önde olduğunu ama bir şeyi unutuyoruz, birlik beraberlik içerisinde bir araya gelirsek STK'ların çogalmasının bir zararı yok. Bizler bir birimizin rakibi degil, bir birimizi tamamlıyan kurumlarız diye düşünüyorum. Genel kurulun hayırlı olmasını diliyor ve kuruculara teşekkür ediyorum."

Ataşehir Eski Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata; "Sayın divan başkanı kısa kısa diyerek bizleri kesiyor ama birilerini yarım saat bir saat bizleride bir kaç dakika konuşturursanız ben bu kongrenin adil ve adaletli olmadığını sizin şahsınızda değerlendirmek isterim. Madem böyle bir zaman dilimi konuldu Ali kardeşim her zaman böyle nüktedandır ama bilirim iğneleride vardır. Ben Ali kardeşimin iğnelerini yemeden bu kongrenin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Sayın başkanımızında deiği gibi bir birimizin rakibi olarak değil bir birimizin destekçisi olarak, aramızda cast sistemini uygulamadan, kişiye olduğu gibi deger verip, olduğu gibi degerlendirmeyi tavsiye ederim. Niceleri geldi geçti, niceleri bu alemden geçti ama netice olarak egerki varsa bıraktıkları hoş seda kaldı. Herkese eşit olarak, insan olarak Sivaslı olarak ve Vadili olarak hitap etmesini niyaz ederek kimsenin kimsenin aklını devşirne ya da kimsenin kimseye akıl verme gibi bir irade içerisinde olmamasını diler hepinizi saygı ve sevgiyle selamlarım."

Gölova Belediye Başkanı İbrahim Yenidünya; " Hepinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyor genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum. Vadi Federasyonumuzu kurup bu güne kadar getiren bütün başkan ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Yeni seçilecek olan başkan ve ekibine başrılar diliyorum. Birlik ve beraberliğimizin daim olmasını Allah'tan niyaz ediyorum."

Sivas Milletvekli Semiha Ekinci; " Federasyonumuzun kuruluşundan bu güne kadar görev yapan tüm başkan ve yönetim kurulunu kutluyorum. Bu gün seçilecek olan başkan ve yönetim kuruluna da başarılar diliyorum. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi devam ettirsin. Sivaslılar İstanbul'da nüfus olarak birinci sıradalar, inşallah temsilde de birinci sıralarda görürüz. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum."

AK Parti MKYK Üyesi Gökhan Oruç; " İçinizde Sivaslı olmayan az sayıda insanlardan biri benim. Ancak Ataşehir^de siyaset yapmış, Ankara'da bulunmuş bir insan olarak Sivas'ın yeri ve öneminin ne kadar ayrı olduğunu da bilen biriyim. Kimisi siyasette, kimisi ilimde, kimisi bilimde, kimisi sanatta, kimisi akademide dünya üzerinde görevini en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Bu gün bura da da dernekçilik alanında hayattaki misyonunu gerçekleştirmek amacıyla bulunan kıymetli hazirunla beraberiz. Rabbim birliğimizi dirliğimizi daim eylesin. Bizim birliğimiz ve beraberliğimiz Türkiye'dir. Genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum."

Vadi Federasyonu Kurucu Başkanı Ali Yüksel; " Kurucu başkan olarak hepinize hoş geldiniz diyor saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Ben bu dönem federasyon başkanı adayımızın belediye başkanı olmasından da çok mutluyum. Bu federasyonumuzun ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Federasyonun siyasete, ekonomik ve sasyal hayata ne kadar katkısı olduğunu da ispatlıyor. Tabii başka başkan adaylarımızda ver. Inşallah başarılı olurlar, biz her zaman onların yanındayız. Bu bizim baş görevimiz ve öyle yaptık. Kimse federasyon deyip geçmesin, Vadi Federasyonu bir başbakan üç de genel başkan ağırlamıştır. " diyerek federasyonun kuruluş aşamalarını ve faaliyetlerini, yaptıkları çalışmaları anlattı.

Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem; " Genel kurulumuz hayırlara vesile olsun, hayırlı hizmetler yapsın diyerek kuruluşundan bu yana federasyonumuzda başkanlık, yöneticilik yapan tüm hemşerilerimizi taktir ve tebrik ediyoruz. Fedakarlığa, özveriye dayalı STK'larda görev almanın ana unsuru bu. İstanbul Sivas Konfederasyonumuzda 12 federasyon yer aldı ve bunun omurgasını Vadi Federasyonumuz oluşturuyor. Ben İstanbul Sivas Konfederasyonu Genel Başkanı olarak federasyonlardaki arkadaşlarımızın konfederasyonumuzun oluşumunda katkılarından dolayı kendilerini tebrik ederken, Vadi Federasyonumuzun ayrıca bir yeri var. Sayısal olarak en gazla dernek sayısı Vadi Federasyonumuzda. Bu gün iki kardeşimiz başkanlık için adaylar. Her iki kardeşimize de başarılar diliyorum, kazanan Sivasımız olsun diyorum ve hepinize saygılar sunuyorum."

Sivas Eski Milletvekili Selami Uzun; " Genel kurulumuz hayırlara vesile olsun, geçmişte federasyonumuzda başkanlık, yöneticilik yapan tüm hemşerilerimizi emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Seçilecek yeni başkan ve ekibine de başarılar diliyorum. Dernekler bizim bir birimizi gördüğümüz, tanıdığımız ve bir birimizi ölçüp degerlendirdiğimiz önemli yerlerdir. Bunları heyecanla yaşatmaya devam edeceğiz inşallah. Bu yaptığımız çalışmalar çok güzel fakat bizler artık başka boyutlarda dayanışma imkanları aramalıyız ve bu konuyu uygun zamanda uzun uzun konuşarak bir yol çizmeliyiz diye düşünüyorum. Artık dernekler ve kongreler bize yetmiyor. Buralarda toplanıyoruz ama bu tabana alana yansımıyor. Bunu başka boyutlarda değerlendirip çareler aramalıyız diye düşünüyorum. Bu vesile ile kongremizde emeği geçenlere teşekkür ediyor saygıyla selamlıyorum."

Konuşmaların ardından yapılan seçime geçildi. Seçim sonucunda Başkan Adayı Tülay Taştan 222 oy alırken, Celal Deniz'de 144 oy aldı. Federasyon seçimi Tülay Taştan'ın seçimi kazanmasının ardından tebriklerin kabulü ve teşekkür konuşmalarının ardından sona erdi.

 

HABERE AİT VIDEO


Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık