Mayıs ayının ilk meclisine Kadir Mısıroğlu Tartışması damgasını vurdu

Ataşehir Belediye Meclisi Mayıs ayı ilk toplantısı bugün gerçekleşti.

Mayıs ayının ilk meclisine Kadir Mısıroğlu Tartışması damgasını vurdu
 • 06 Mayıs 2019, Pazartesi 19:00

9 Gündem maddesinin görüşüleceği Mayıs ayı ilk oturumunda Meclis 1.Başkan Vekili Sevgi Uluğ; "Son günlerde artan terör saldırısında hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, ramazan ayının huzur ve barış içerisinde geçmesini temenni ederek tam bağımsız Türkiye için mücadele eden Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ı idamının yıl dönümünde saygıyla anıyorum" dedi. 

MECLİS'TE MISIROĞLU TARTIŞMASI
Sevgi Uluğ'un konuşmasının ardından ad okunarak yoklama yapıldı. Yoklamanın ardından geçmiş tutanak özeti okundu. CHP ve AK Parti Grup Başkan Vekilleri gündem dışı söz alarak ramazan ayını tebrik ederken terör saldırılarını lanetlediler. AK Parti Grup Başkan Vekili Av. Naim Yağcı'nın vefat eden Yazar Kadir Mısıroğlu ile ilgili sözleri üzerine CHP Grubundan yanıt gecikmedi. Ancak CHP ve AK Parti grubu arasında Mısıroğlu tartışması iki grup arasında sözlü tartışmalara sebep oldu. Meclisteki gerginlik İlgezdi'nin sözünün ardından sona ererek, gündem maddelerine geçildi.

9 GÜNDEM MADDESİ GÖRÜŞÜLDÜ

 1. Meclis Üyesi Hakan ARIKAYA’nın Adalet ve Kalkınma Partisi Üyeliğinden istifası ile boşalan Tarife Komisyonuna yeni üye seçimi gündem maddesi kapsamında AK Parti Grubunun önerisi üzerine Erdal Kaya oy birliği ile seçilmiştir.
 2. Onaylı yol ismi bulunan Örnek Mahallesi “Mihrace Sokak” isminin “Türkistan Sokak” olarak değiştirilmesine ilişkin Plan ve Proje Müdürlüğünün 22/04/2019 tarihli ve E.2019-1785 sayılı teklifi İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.
 3. Ataşehir İlçesi Örnek Mahallesi 82/6 pafta 1419 ada 4 no’lu parselin takas yapılması için Belediye Encümenine yetki verilmesine ilişkin Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 25/04/2019 tarihli ve E.2019-1104 sayılı teklifi Hukuk Komisyonuna ve müştereken İmar ve Bayındırlık komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verilmiştir.
 4. 2018 Mali Yılı Kesin Hesabına ilişkin Mali Hizmetler Müdürlüğünün 26/04/2019 tarihli ve E.2019-1312 sayılı teklifinin Bütçe ve Plan Komisyonuna havalesine oy birliği ile karar verilmiştir.
 5. Ataşehir ilçesi İçerenköy Mahallesi Karslı Ahmet Caddesi üzerinde bulunan belediyemiz adına kayıtlı parselde yapılacak olan kültür merkezine ilişkin Fen İşleri Müdürlüğünün 02/05/2019 tarihli ve E.2019-1137 sayılı teklifinin Hukuk Komisyonuna  havalesine oy birliği ile karar verilmiştir.
 6. Ataşehir Belediyesi iklim değişikliği ile mücadele alanında gerçekleştirdiği çalışmaları uluslararası alanda da tanıtarak düşük karbonlu sürdürülebilir bir ilçe olma yolunda ilerlemek amacıyla "Belediye Başkanları Sözleşmesini" imzalayabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesine ilişkin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünün 03/05/2019 tarihli ve E.2019-245 Sayılı teklifinin Hukuk Komisyonuna  havalesine oy birliği ile karar verilmiştir.
 7. (III) Sayılı Cetvel dolu kadro değişikliğine(Memur) İlişkin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğünün 03/05/2019 tarihli ve E.2019-763 sayılı teklifin teklif kararı olarak oylanmasına ve oy birliği kabulüne karar verilmiştir.
 8. Meclis Başkan ve Üyeleri, Meclis Üyelerinden Başkan Yardımcılarına Ödeneklerine ilişkin Mali Hizmetler Müdürlüğünün 06/05/2019 tarihli ve E.2019-1399 Sayılı teklifinin teklif kararı olarak oylanmasına ve oy birliği kabulüne karar verilmiştir.
 9. Riskli yapılara ruhsat verilmesine ilişkin Fen İşleri Müdürlüğünün 06/05/2019 tarihli ve E.2019-1170 sayılı teklifin İmar ve Bayındırlık komisyonuna havale edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.

Ataşehir Belediyesi Mayıs ayı oturumlarının Ramazan ayı vesilesiyle Pazartesi, Çarşamba ve Perşembe günleri yapılması teklifi oy birliği ile karar verilmiştir.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BİYOGRAFİLER

tümü
yukarı çık