İsmail Erdem, Yerel Basınla Buluşarak Hedeflerini ve Projelerini Açıkladı

AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, 3 Kademe yöneticileriyle Ataşehir ve Anadolu Yakası yerel basınıyla "Çalışan Gazeteciler Günü" vesilesiyle bir araya geldi.

İsmail Erdem, Yerel Basınla Buluşarak Hedeflerini ve Projelerini Açıkladı
  • 14 Ocak 2019, Pazartesi 12:36

Zübeyde Hanım Öğretmenevi ve Hizmetiçi Enstitüsü'nde düzenlenen programa AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Kayacı, Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Tanıtım ve Medya'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Adem Yılmaz ile Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları ile anadolu yakası ve Ataşehir'deki basın mensupları katıldı.

Erdem Ataşehir'de Ustalık Dönemini Sergileyecektir
Kahvaltıdan sonra basın mensuplarıyla birlikte bir başka salonda yapılan toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan; “Artık seçim startını vererek yolumuza doludizgin devam ediyoruz. 31 Mart 2019 seçimleriyle ilgili Ataşehir de AK Parti olarak Ataşehir Belediyesini hizmet ve insan odaklı belediyecilikle tanıştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Genel Başkanımızın teveccühü ile Ataşehir’e ödüllü bir belediye başkan adayımız var. Ataşehirlilerin çok yakından tanıdığı Sayın İsmail Erdem.  Ataşehir İsmail Erdem’i, İsmail Erdem’de Ataşehir’i çok iyi tanıyor.  Öncelikle ben sayın başkanımıza hoş geldin diyorum. Böyle bir görevi kabul ettiği için de kendisine çok teşekkür ediyorum. 10 yıl Sancaktepe de hizmet üstüne hizmet, başarı üstüne başarı katarak yoluna devam etti. Bizim başkanımızın öyle bir Ataşehir sevdası var ki; çıraklık ve kalfalık sürecini Sancaktepe de tamamlayıp ustalık dönemini de Ataşehir’e sakladı ve Ataşehirliler de sevinsinler, mutlu olsunlar ki; Ataşehir’e bir usta geldi. İnşallah 31 Mart akşamından sonra ustanın hizmet anlayışıyla gönül belediyeciliği anlayışı ile Ataşehir daha güzel günlere kavuşacaktır” diyerek sözü başkan adayına bıraktı.   

Kısaca Kendisini Tanıttı
1959 Yılında Sivas'ın Koyulhisar İlçesinde doğduğunu, 1973 Yılında İstanbul'a geldiğini ve yaklaşık 3 yıl Kağıthane ilçesinde ikamet ettiğini söyledi. 1976 Yılında İçerenköy'e taşındığını ve 33 yıl İçerenköy mahallesinde, 1 yılda İnönü mahallesinde ikamet ettiğini belirtti. 1977 yılında Milli Selamet Partisi Kadıköy baş müşahidi olarak o dönemde İçerenköy Mahallesi'nde bulunan Yahya Kemal Beyatlı İlköğretim Okulu'nda görevlendirilmesiyle siyasete başladığını 12 Eylül 1980 Yılında yaşanan darbe sonrasında Milli Selamet Partisi'nin kapatılması sonrasında 1984 yılında Refah Partisi Kadıköy ilçe teşkilatında seçim işleri başkanı olarak yer aldığı İlçe yönetiminde 2 dönem seçim işleri, 2 dönem teşkilat başkanlığı olmak üzere 4 dönem görev yaptığını belirtti. 1991 Genel Seçimlerinde, Refah Partisi'nden İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olduğunu 1995 - 2001 yılları arasında Refah ve Fazilet Partisinde İlçe Başkanlığı görevlerinde bulunduğunu söyledi. 1999 Yerel Seçimlerinde 1. Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanı oldu. Aynı yıl İl Genel Meclisi Üyesi seçildiğini ve 2001 - 2004 yılları arasında AK Parti Kurucu İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini dönemin İl Başkanı Mehmet Müezzinoğlu döneminde üstlendiğini belirtti. 

2009'da Ataşehir'den Aday Adayı, Takdirle Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Gösterildim
2004 - 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliği, 2005 - 2009 yılları arasında İBB Meclis Üyeliğiyle birlikte aynı zamanda Encümen Üyeliği görevlerini yürüttüğünü ve 2009 yerel seçimlerinde Ataşehir'den Belediye Başkanı Aday Adayı olduğunu ancak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle o dönemde hiç aklında bulunmayan 3 belde belediyesi olan Sarıgazi,Yenidoğan, Samandıra'nın kapatılması sonucunda kurulan Sancaktepe'den  AK Parti Sancaktepe Belediye Başkanı Adayı olarak gösterildiğini ve o dönemde 70 günlük bir çalışma ile Sancaktepe Belediye Başkanı olarak seçildiğini vurguladı. 2010 Yılında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile görev yaptığı ilçe olan Sancaktepe'ye taşındığını açıkladı.

10 Yıl sonra büyük bir süpriz yaşadım
2009 Yılı 17 Ocak günü Sancaktepe İlçemizde seçim çalışmalarına başladık.70 Günlük bir maraton ile Sarıgazi,Yenidoğan, Samandıra beldelerinden oluşan ilçemizde bir ciddi bir çalışma yaptık. Ve ben rakibim üstadımız, sanatçımız Arif Sağ idi. Yarıştık ve kendisi %30'la kaldı. Ve ilk seçimi %40 gibi oranla kazanmış olduk. 5 Yıl görev yaptıktan sonra parti teşkilatımız tekrardan bizlere göreve devam et dedi ve 2014 Yerel seçimlerinde %50 ile seçimi tekrardan kazandık. 10.Yılımızda devam ederken, Sancaktepe'de göreve devam etmek isterken 2009'da yaşadığımız süprizi 10 yıl sonra tekrar saygıdeğer büyüklerimiz ve cumhurbaşkanımızın takdiriyle bizleri Ataşehir'e görevlendirdirerek yaşattılar. Tabi biz görev adamıyız, Kars'a, Sakarya'da görevlendirseler görevimizi en iyi şekilde yaparız. 2009'da Ataşehir'de aday adayı idik Sancaktepe hiç gündemimizde yoktu nasip oldu Sancaktepe'ye gittik. 10 Yıl içerisinde çok önemli işler yaptık. Birçok basından dostumuzda bu yaptığımız çalışmaları yakından geldiler, gördüler, takip etme ve paylaşma imkanı buldu. Kendilerine de huzurlarınızda teşekkür ediyorum. 

3 Beldenin İmar Planını 5 Ayda Çıkardık
Sarıgazi,Yenidoğan, Samandıra'nın o dönemde dağınık bir yapısı olduğunu 3 Beldenin imar, mülkiyet sorunu vardı. 2B ve Hazine Arazileri, Belediye arazileri olmak üzere 3 belde belediyesinden tüzek kişilik olarak ilçe statüsünü başlatmış olduk. 1 Nisan 2009 itibariyle de Sancaktepe Belediyesi oldu. Yenidoğan, Sarıgazi ve Samandıra belediyeleri de kanunla resmen kapanmış oldu. 2009'da 230 bin nüfusa sahip olan Sancaktepe, 10 Yıl'da 430 bin gibi bir nüfusa sahip oldu. Ataşehir nüfusu kadar Sancaktepe'de 10 yıl içerisinde ilave 200 bin nüfus aldı.Göreve geldiğimizde ilk görev olarak imar oldu. İmar olmayınca şehircilik olmaz diyerek 5 aylık bir sürede İSKİ Yönetmeliği yenilenmişti ve 3 Beldeyi birleştirdik. Paşaköy hariç 18 mahallemizin imar planlarını 5 aylık bir zamanda tamamladık.1/5000'lik planlar büyükşehirden geçti. 1/1000'liklerde Sancaktepe Belediyesi'nden geçti.Tekrar 1/1000'lik planları büyükşehire onaylattık ve 3 meclisten imarlarımız geçmiş oldu.5 ay gibi kısa sürede bölge planını çıkardık ve uygulamaya aldık. 2010 yılı şubat ayı itibariyle inşaat ruhsatlarını vermeye başladık.O tarihten bu tarihe en fazla inşaat ruhsatı veren belediyeyiz.

Sancaktepe'de 10 Yılda Sayısız Eser Kazandırdık
22 bin 500 lisanslı sporcu sayısı ile altyapısıyla Sancaktepe Belediyespor'un 2.Lig'te mücadele verdiğini ve Sancaktepe'nin İBB'den sonra Türkiye'nin en büyük sporcuya sahip 2.takım olduğunu belirtti.Sporcu Performans Laboratuarını da kurduklarını belirterek; 130'un üzerinde çocuk bahçesi, 2 stadyum, Öğrenciler için Bilim Deney Merkezi ve Gözlemevi, İstanbul’un İlk Engelli Dinlenme Evi, Kapalı Yüzme Havuzu ve Spor Salonu, Spor Tesisleri, Ortadağ'da Bervaze ve Safa Tepesi Sosyal Tesisleri, Sancaktepe Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi, Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi,  70 Bin metrekarelik Sancaktepe Meydanı, Engelliler ve Kadın Sağlığı Merkezi, Recep Tayyip Erdoğan Kültür ve Kongre Merkezi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla açılan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesi, 120 Yatak kapasiteli Güreş Eğitim ve Kamp Tesisleri, Dönemin Başbakanı Binali Yıldırım'ın katılımıyla hizmete açılan Türkiye'de ilk olan 1915 Çanakkale Panorama ve Muhsin Yazıcıoğlu Şehitler Parkı,  Mustafa Öncel Kültür ve Spor Kompleksi, Taha Akgül Kültür ve Spor Kompleksi, Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi, Emek Mahallesi Sosyal Yaşam Alanı, Şehit Furkan Doğan Gençlik Merkezi, Misafirhaneler,  Bilgi Merkezleri, Trafik Eğitim Parkı, Mahalle Konakları ve Sağlık Ocaklarının yanısıra Sancaktepe Orman Parkı, Safa Tepesi Parkı gibi önemli eserler kazandırdıklarını belediye olarak eğitime önem verdiklerini ve 20'ye yakın arsa tahsisi yaparak okul yaptıklarını ve yeni ihale yapım aşamasında olan okul projeleri olduğunu da belirtti.  Sancaktepe'ye yatırım projelerinin devam ettiğini belirtti.

Ataşehir'e 100'ün üzerinde proje hazırlıyoruz
17 Gün önce Cumhurbaşkanının takdiri ile Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklandıktan sonra çalışmalara başladıklarını ve 2 haftadır gece ve gündüz demeden ziyaretler ve toplantılar ile çalışma yürüttüklerini söyledi. Ataşehir'in 17 Mahallesi'ne yönelik gerek ilçe belediyesi gerekse büyükşehir belediyesi olarak kazanmaları durumunda 100'ün üzerinde projeyi hayata geçireceklerini belirten Erdem, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'a da Erenköy Gümrüğünün kaldırılarak Millet Bahçesi yapılması, Sebze ve Meyve Halinin taşınması sonrasında buraya hükümet konağı, kültür merkezi ve nikah salonu, Kayışdağı'nın tepesine Çamlıca'da olduğu gibi İBB Sosyal Tesisleri, Esatpaşa ve İçerenköy'de bulunan alanlara da spor kompleksi olarak proje hazırladıklarını ve bu projeleri kendisine ilettiklerini belirtti.

Kayışdağı'nı sosyal tesisler ile donatmak istiyoruz
Kayışdağı alanı ile ilgili Ataşehir'de Gündem Gazetesi Sahibi Himmet Kaya'nın Kayışdağı Ormanı ilçe olarak Maltepe'ye bağlı hatırlatması üzerine; Erdem'de; "İstanbul'un önemli yeşil alanlarından olan Kayışdağı Ormanına yönelik Ataşehirlilerin faydalanabileceği sosyal tesisler, mesire alanı gibi projeler yapmak istiyoruz. Bu konuda belediye olarak kazanmamız durumunda Orman Genel Müdürlüğü ile görüşülerek kiralama usülü tahsisini sağlayarak Kayışdağı Suyunun olduğu alandan Büyükbakkalköy'e kadar Ataşehirlilerin kullanımına sunacağız projelerde hazırlayacağız. Diğer kısımda Maltepe Belediyesi sınırlarınındaki vatandaşlar faydalanmaktadır" dedi.

Ömer Abamor ile birlikte çalışıyoruz
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Serkan Şimşek'in 2009'da Ataşehir Belediye Başkan Adayı olan Ömer Abamor ile ilgili birlikte çalışmasıyla ilgili soruları üzerine; Erdem, "Yüksek Mimar Ömer Abamor, Sancaktepe Belediyesi'nde bizlere haftanın 2 günü danışmanlık yapmaktadır. Kendisiyle çeşitli projelerimizi istişare ediyor ve üzerinde çalışmalar yürütüyoruz. Ataşehir'in imar sorunları ile ilgili sosyal donatı alanları ve belediyeye ait diğer alanlarla ilgili çalışmalar yapmak üzere İBB İmar Komisyonumuza gittik" şeklinde konuştu.

Gümrüğe yönelik projelerimiz var
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım'a da Erenköy Gümrüğünün kaldırılarak Millet Bahçesi yapılmasının yanısıra buraya sosyal ve kültürel etkinliklerin yapılacağı sosyal donatı alanları da ekleyeceklerini belirtti. İETT Garajı ile ilgili de sürece bağlı olarak proje hazırlayabileceklerini ifade etti.

Ataşehir'in imar ve mülkiyet sorunu için mücadele ve takip gerekli
Geçmiş dönemlerde İl Genel Meclis Üyeliği gibi önemli görevlerde bulunduğunu söyleyen Erdem, Ataşehir'in önemli imar sorunları olduğunu ancak bunun içinde mücadele ve takibinde önemli olduğunu vurguladı. Sancaktepe'de 18 Mahalle'nin imar planlarını 5 ay gibi bir sürede 3 meclis'ten geçirerek çıkardıklarını ve bununda doğru ve planlı takibinin yanısıra mücadele ile olduğunu belirtti. Ataşehir'in de 10 yıllık süreçte imar planlarının çıkabileceğini ancak sürecin biraz ağır yürüdüğünü belirtti. CHP'li belediyelere yönelik imarın çıkartılmaması soruları ile ilgili 14 CHP'li belediyede imarları çıkan belediyeler var ve bu belediyeler süreci yakınen takip ediyor ve çıkmasını sağlıyorlar" dedi. Ataşehir'in Aşık Veysel gibi mahallelerinin imar konusunda mahrum bırakıldığını İçerenköy'ün 1993'te 1/5000'lik planlarının çıkarıldığını ancak Kadıköy Belediyesi döneminde 1/1000'lik planlarının doğru düzgün yapılmadığını, Çamaşır Deresi tarafında vatandaşların mağdur edildiğini söyledi. Yakın zamanda Küçükbakkalköy ve İçerenköy Mahalleleri Yakın çevresi imar planlarının Ataşehir ve İBB meclis'ten geçtiğini 10 yıllık zaman diliminde 2 mahallenin imar planlarının çıktığını belirtti. 

Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri Yakın Çevresi İmar Planları
Yenisahra ve Barbaros Mahalleleri Yakın Çevresi İmar Planlarının 1/5000'lik imar planlarıyla ilgili itiraz sonucu mahkemece iptal edilmesinin sorulması üzerine, bölge idare mahkemesince alınan kararın bir üst mahkemeye itirazının yapıldığını açıklayan İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan, gerekli çalışmaların tamamlanarak 1/5000'lik planların çıkmasını sağlayacaklarını belirtti.

Ataşehir’de de eğitim, kültür, sanat, spor alanlarında mekansal üretimler ve projeler hayata geçireceğiz. Hem ülke ve imar problemlerini çözeceğiz hem de yatırım yapacağız. Trafik problemini de minimize edecek çözümler üreteceğiz. Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Erdem, basın mensuplarına teşekkür ederek toplu hatıra fotoğrafı çekindi.

 


 

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık