İlgezdi, Ataşehir'de Yüzde 60 Oy Fark ile Seçimi Kazanacağız

CHP Ataşehir Belediye Başkan Adayı Partisi'nin 3.Dönem Adayı olarak Ataşehirliler ve Partilileri ile buluştu.

İlgezdi, Ataşehir'de Yüzde 60 Oy Fark ile Seçimi Kazanacağız

Ataşehir'in 2009'da kurucu belediye başkanlığının ardından 2014'te tekrar halkın tercihi ile güven tazeleyen Ataşehir Belediye Başkanı seçilen ve 8 Aralık 2017 Tarihinde İçişleri Bakanlığınca hakkındaki açmış olduğu soruşturma ve davalar sonucunda görevinden uzaklaştırılan Battal İlgezdi, hafta sonu gerçekleştirilen partisinin MYK ve PM Toplantısı sonrasında 3.Dönemi garantilemiş ve 31 Mart 2019 Seçimlerinde CHP'nin Ataşehir Belediye Başkan Adayı olarak partisini ziyaret edeceği partililer ve vatandaşlarca paylaşılmıştı.

Vatandaşlar Halaylar Eşliğinde İlgezdi'yi Bekledi
Ziyareti programını öğrenenen partililer ve vatandaşların saat:17.00 itibariyle İlçe Başkanlığı önünde Battal İlgezdi gönüllülerince hazırlanan "Kavuşma Vakti Geldi!" klibi müziği eşliğinde halaylar ve eşliğinde beklemeye başladı. Vatandaşların CHP İlçe Başkanlığında yapacağı konuşma ile ilgili bekleyiş sürerken, kalabalık saat:18.00'e doğru daha da arttı. Battal İlgezdi'nin Ataşehirlilere seçim otobüsü üzerinden hitap edeceği öğrenildi.

İnsan Odaklı Belediyecilik Anlayışına Sahip Çıkacağınıza İnanıyorum
Saat: 19.00 itibariyle Prestij Caddesi'ne yaklaşan otobüs'te ilk önce CHP İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak halkı selamladı. Selamlama konuşması yapan Altınkaynak, "10 Yıl önce bugünlerde yine bu yolda yolculuğa çıkmıştık. Bugün başımızı göge değdirecek kadar dik, komşularımızla ve dostlarımızla yanyana bu yolculuğu sürdürmeye karar verdik. Hepinizin desteği ile CHP'nin insan odaklı hizmet anlayışını bizlere sunan Battal İlgezdi'ye dün olduğu gibi bugünde iradenize sahip çıkacağınızdan kuşkumuz yok. Demokrasinin erdemiyle sıkıntılarımızı aşacağız. Hizmetlerimizle ve sizlerden aldığımız destek ile bu sıkıntılarımızı aşacağız.Bugün bize güç ve onur verdiniz. Bizim temel değerlerimiz var. Biz herkesin barış ve huzur içinde kardeşçe yaşaması için ve kendini güvende hissetmesi için elimizden geleni yapacağız. Dünyanın çeşitli yerlerinde ülkemizde olduğu gibi bir takım sıkıntılar var. Ama demokrasinin gücüyle bu sıkıntıları sizlerden aldığımız yetki ve destekle aşacağız. Biz bu topraklarda omuz omuza kardeşçe yaşayacağız. Bizlerde sizi mahçup etmeceğiz. Bugün uzun zaman aradan sonra başkanımızı sizlerle buluşturmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. 

Yalnız Bırakmadılar
Saat: 19.00 civarı CHP örgütü ile buluşan Battal İlgezdi’yi; CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Ataşehir Belediye başkan Vekili İlhami Yılmaz, İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir, Başkan Yardımcısı Oğuz Sarul, CHP Eski Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt, Berhan Şimşek, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yönetimi, Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan ve yönetimi, Gençlik Kolları, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları, belediye birim müdürleri, belediye meclis üyeleri ile meclis üye aday adayları, STK temsilcileri, mahalle muhtarları ile partililer ve vatandaşlar yalnız bırakmadı.

Millet İttifakı Olarak Adayımızın Yanındayız
İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Halil İbrahim Özdemir; "İYİ Parti ve CHP Millet ittifakı olarak yeniden aday olarak gösterilen Adayımız olan Battal İlgezdi'ye çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum. Kendisinin her zaman yanındayız" dedi. 

Büyük sevgi gösterileriyle karşılanan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP örgütüne ve sevenlerine teşekkür ederek konuşmasını şöyle sürdürdü.

Yoktan Var Ettiğimiz Ataşehir'i Hep Beraber Kurduk
Prestij Caddesini dolduran örgüt mensuplarının “Birleşe birleşe kazanacağız”,”Ataşehir el ele İlgezdi ile zafere” sloganları eşliğinde konuşmasına başlayan Ataşehir Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Battal İlgezdi; “2009'da yoktan var ettiğimiz Ataşehir'i hep beraber kurduk. O zor günlerde bana destek veren  Ak Partililere, Cumhuriyet Halk Partililere, Saadet Partililere, Milliyetçi Hareket Partililere buradan teşekkür ediyorum. Biz bu güzel kenti bugünlere hep beraber getirdik. Eğer sizlerin desteği olmasaydı bugün Ataşehir diye bir yer yoktu.  Biliyorsunuz bir yılı aşkın bir süredir görevimden uzaklaştırıldım.  Ama şunu söylemem gerek benim alnım açık, veremeyecek hiçbir hesabım yok" şeklinde konuştu.

Hiç Birşey Yapmadıysak Adam Gibi Herkesi Birleştirdik
AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem’in 10 yıl önce Ataşehir’i nasıl bıraktıysam 10 sonra aynı Ataşehirle karşılaştım eleştirilerine de yanıt veren İlgezdi; "Bildiğiniz gibi Ataşehir'in 17 Mahallesi var. 7 Mahalle Kadıköy'den, 6 Mahalle Ümraniye'den 1 Mahalle de Sancaktepe'den geldi. Ben Ataşehir'e geldiğimde Küçükbakkalköy'de pis su ve temiz su bile birbirine karışmıştı. Bu mahallede oturan analarım, bacılarım, kardeşlerim iyi bilirler. Hal böyle iken bir de bana şunu söylüyorlar: 'Ne yapmış?'  Hiçbir şey yapmadıysak adam gibi herkesi birleştirdik. Ataşehir özgürlükler kenti oldu.

Bu seçimi %60 Oy Farkı ile Kazanacağız
Bugün Ataşehir'deki tabloya bakıldığında Ferhatpaşa Mahallesi'ndeki kardeşimle Atatürk Mahallesi'nde oturan kardeşim yan yana yürüdüğü görülüyor. Biz birleşe birleşe kazandık. 2009'da 50 bin oyumuz vardı. Sizler burada olduğunuz müddetçe, bize destek verdiğiniz müddetçe bu seçimi %60 oy farkı ile kazanacağız. Herkes bunu böyle bilsin. Herkes konuşurken boyuna posuna bakacak ve ona göre konuşacak. Öyle bol keseden atmak yok" dedi.  

Ferhatpaşa'nın Alt Yapı, Park, Çöp Sorununu Çözdüm
Özellikle Ferhatpaşa Mahallesi'ne  yaptığı 30 bin metrekarelik parktan dolayı yargılandığını dile getiren Battal İlgezdi; " Ferhatpaşa Mahallesi'nden  bahsediyorlar. Ferhatpaşa'yı 15 yıl önce ben mi yönettim? Ak Parti Belediyeleri yönetmedi mi? Sevgili Ferhatpaşalılar mahallenizde çöpünüz 15 günde 1 defa alınıyordu. Hiçbir şey yapmamışsam her gün sabah akşam çöpünüzü alıyoruz. Mahallenizde asfalt yoktu. Alt yapı yoktu. Ferhatpaşa ‘ya  250 metre park yaptılar. Onu da 'devlet töreniyle' açtılar. Ferhatpaşa ‘ya 30 bin metrekarelik park yaptım. Ondan dolayı da yargılanıyorum. Yaptığım parkın adı da Necmettin Erbakan Parkı. Bununla da gurur duyuyorum. Çünkü sevgili hocam Türk siyasetine çok önemli katkılar sunmuştur. Bu ülkeye emeği çoktur.  

Ferhatpaşa'lılar Ücretsiz Sağlık Hizmeti Alıyor
Ferhatpaşa ‘ya bir hastane  yaptırdım. Günde en az 100 kişi geliyor ve bedava sağlık hizmeti alıyor. Ataevi kurduk. Binlerce insanımız kurslardan yararlanıyorlar. Ben bunları yaparken siz neden imara müsaade etmediniz? Gelmişler imar çıkaracaklarını söylüyorlar. Her seçimde gelirler. 'Ey Ferhatpaşa oyunu bana ver, kesin imar planını çıkaracağız.' diyorlar. İnanmayın yalan söylüyorlar" şeklinde ifade etti.

1/1000'lik ve 1/5000'lik Plan Yapma Yetkileri İBB'nin Elinde
Büyükşehirde Ekrem İmamoğlu’na Ataşehir’de bana oy verin 30 günde imarın nasıl çözüldüğünü göreceksiniz diyen İlgezdi; "31 Mart Yerel Seçimlerinin galibi Ekrem İmamoğlu olacaktır. Beni plandan, imardan vurmak istiyorlar. Madem Ataşehir planlarını çıkarabiliyordunuz,  1/5000'lik yetkileri 1/1000'lik yetkileri sizin elinizde değil mi? Yapsaydınız niye yapmadınız? Her seçimde vaat ediyorsunuz. Sayın Kadir Topbaş geldi ne dedi? Sakın İlgezdi’ ye oy vermeyin. Ben geleceğim planları çıkaracağım. Kaç yıl oldu? Tam 10 yıl oldu. Her seçim vaadi imar planı. Ne yaptılar? 1/5000'lik planları Büyükşehir yaptı. Barbaros ve Yenisahra  1/5000'lik planlarını Büyükşehir yaptı. Biz de1/1000'likleri hazırlayarak  AK Parti ve CHP meclis üyelerinin oy birliğiyle meclisimizden geçirdik. Plan Büyükşehirde 7 ay kaldı. Planı iptal ettiler. Yazık değil mi Yenisahra'ya Barbaros'a?  Bundan 15 gün önce arkadaşlarımla bir madde ve yasa bulduk. Dedik ki 1/1000'lik planları askıya çıkaralım. Büyükşehirden yazı geldi. 'Siz o planları çıkaramazsınız.' Ben anladım ki bunların plan filan yapmaya niyetleri yok. Evet, plan farklı. Ben planı şeffaf yaptım, halkla yaptım, STK'larla yaptım, muhtarlarla yaptım. Büyükşehir planları kapalı kapılar ardında yaptı ve bana gönderdi.  

Planın Partisi Olmaz! Yetkiyi İmamoğlu'na Verin Planları 30 Günde Çıkartayım
Planın AK Partilisi, Cumhuriyet Halk Partilisi olmaz. Vatandaş çoluk  çocuğunun geleceğini imara bağlamış durumda. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlık seçimlerinde Ekrem İmamoğlu'na Ataşehir'de de bana oy verin, planın nasıl 30 günde çıktığını gösterelim. Milleti kandırmak yok. Bu ülkede biz beraber yaşayacağız.

Ataşehir'de Dostluğu, Kardeşliği ve Sevgiyi Oluşturduk
Rahmetli Demirel'in bir sözü vardı. Diyordu ki; 'Kavga edeceksen, barışmasını da bileceksin' kavga edeceğiz, ama toplumla barışacağız. Ataşehir'de dostluğu, kardeşliği ve sevgiyi oluşturduk.  Bu duygularla 31 Mart akşamı yeniden bir tarih yazmak üzere hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum " ifadelerini kullandı. İlgezdi konuşmasının ardından kendisini dinleyen vatandaşlara karanfil dağıttı.

HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BİYOGRAFİLER

tümü
yukarı çık