İlçe Seçim Kurulu CHP'nin Listesini inceledi! İşte son durum...

Ataşehir 1.İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı CHP'nin meclis üyesi adayları ile ilgili dosyaları inceledi. Meclis üyeliği 2. ve 27.sırasında yer alan 2 isim adaylık istifasını verirken, Listenin Asıl 1.sırasında yer alan isim hakkında bulunan mahkeme kararı nedeniyle adaylığının reddine ancak itiraz edebileceğine, Asıl listenin 25. sırasındaki ismin ve yedek liste 15.Sıradaki isimlerin eksik evraklarının tamamlamasına karar verildiğini açıkladı.

İlçe Seçim Kurulu CHP'nin Listesini inceledi! İşte son durum...
  • 21 Şubat 2019, Perşembe 10:00

Ataşehir 1.İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının 20/02/2019 tarihli 59621547-140.03.E-.131712 Sayılı kararı ile Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığına gönderilen e-imzalı resmi evrakta; 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimi nedeniyle Başkanlığımıza sunulan istifa dilekçeleri ile Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi üyelerin evrak ve ekleri incelediğinde;

1 - Belediye Meclisi 1.Asıl Üyesi olarak bildirilen Abdullah DER adlı adayın sabıka kaydının İstanbul Anadolu Adliyesi 7.Asliye Ceza Mahkemesinin 2017/421 Esas, 2018/53 K.Sayılı karar ile kesinleşmiş 8 Ay 22.gün hapis cezasının bulunduğu, 5352 sayılı Adli Sicil Kanunun 13/A maddesinde belirtilen memnun hakların iadesi şartlarının kesinleşme tarihine göre gerçekleşmeyeceği anlaşıldığından adaylığının REDDİNE,  bu nedenle boşalan Belediye Meclisi 1.Asıl Üyeliği için beş gün içerisinde adayın bildirmesi,

2- Belediye Meclisi 25.Asıl Üyesi Metin ÇOŞKUN'un Başkanlığımıza sunduğu sabıka kaydında bulunan 8’nci madde de belirtilen kararın bir suretinin Başkanlığımıza sunulması.

3- Belediye Meclisi 15.Yedek Üyesi Güngör GÜNÜÇ’ün Başkanlığımıza sunduğu sabıka kaydında bulunan 2. ve 3’ncü maddede belirtilen kararların bir sureti, Başkanlığımıza. sunulması.

4- Belediye Meclisi 2.Yedek Üyesi Sedat GÜVEN'in Başkanlığımıza sunduğu istifa dilekçeyi ile boşalan Belediye Meclisi 2.Yedek üyeliği için beş gün içerisinde aday bildirmesi,

5. Belediye Meclisi 27.Yedek üyesi Haydar GENÇ’in Başkanlığımıza sunduğu İstifa dilekçeyi ile boşalan Belediye Meclisi 27.Yedek üyeliği için beş gün içerisinde aday bildirmesi,

6- Bu yazının ilgilileri Abdullah DER, Metin ÇOŞKUN ve Güngör GÜNÜÇ tebliğine, ilgililerin tebliğden itibaren iki gün içerisinde itiraz edebilecekleri,
Hususu önemle rica olunur.

Abdullah Der'den Açıklama
CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi ve Adayı Abdullah Der; Söz konusu süreç içerisinde İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının almış olduğu karara itiraz edeceklerini ve süreç doğrultusunda hareket edeceklerini belirtti.

3 İsim Tebligat sonrasında itiraz edebilir
Konuyla ilgilili Abdullah Der, Metin Çoşkun ve Güngör Günüç İlçe Seçim Kurulu Başkanlığının tebligatının kendilerine ulaşmasının ardından 2 gün içerisinde eksik evraklarıyla itiraz edebilecekleri öğrenildi.

Süreç nasıl işleyecek?
21 Şubat Perşembe: Siyasi partilerin aday listelerindeki eksiklikleri tamamlamaları için son gün.  İlçe Seçim Kurulu yapılan itirazları değerlendirdikten sonra 22 Şubat'ta listeleri ilan edecek. 22 Şubat Cuma: Saat 08.00'de geçici aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurulları, büyükşehir belediye başkan adayları ise il seçim kurulları tarafından mahallinde ilan edilecek ve itiraz süresi başlayacak.

28 Şubat Perşembe: Seçmen bilgi kağıtlarının dökümüne ve dağıtımına başlanacak.

1 Mart Cuma: Seçim kurullarınca yapılan inceleme veya itiraz üzerine kesin olarak verilen kararlar sonucunda ya da istifa nedeniyle siyasi partilerin aday listelerinde eksiklik meydana gelmesi halinde, bu durum ilçe veya il seçim kurullarınca siyasi partilere bildirilecek.

2 Mart Cumartesi: Aday listelerindeki eksikliklerin siyasi partilerce tamamlanarak ilgili seçim kurullarına bildirilmeleri için son günü.

3 Mart Pazar: Kesin aday listeleri (bağımsız adaylar dahil) ilçe seçim kurullarınca, büyükşehir belediye başkanlığı için il seçim kurullarınca ilan edilecek. İl seçim kurullarınca birleşik oy pusulalarının basımına ve basımı tamamlandıkça bir plan dahilinde ilçe seçim kurulu başkanlıklarına dağıtımına başlanacak.

YASAKLAR

21 Mart Perşembe: Seçim propagandası ve yasaklarının başlangıcı.

24 Mart Pazar: Seçmen bilgi kağıtlarının seçmenlere dağıtımı tamamlanacak.

29 Mart Cuma: İl ve ilçe merkezi dışında kalan köy, mahalle ve beldelerde ilçe seçim kurullarınca malzeme torbaları sandık kurulu başkanlarına teslim edilecek.

30 Mart Cumartesi: Seçim propagandasının sonu.

31 Mart Pazar: Oy verme günü. Seçim yasakları saat 24.00'te sona erecek.

 

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık