Ataşehir Trabzonlular Derneği'nin İlk Konuğu İsmail Erdem Oldu

Ataşehir Trabzonlular Derneği belediye başkan adayları buluşuyor etkinliğinin ilk konuğu adayını ilk açıklayan AK Parti'nin Ataşehir Belediye Başkan adayı İsmail Erdem oldu.

Ataşehir Trabzonlular Derneği'nin İlk Konuğu İsmail Erdem Oldu

Ataşehir Trabzonlular Derneği lokalinde gerçekleşen programa Sırbistan'da 5 Dönem Milletvekilliği yapan ve şuan Modern Sırbistan Partisi Genel Başkanı Nebojsa Lekovic, Genel Başkan Yardımcısı Nezarettin Şerifovski, Maçka Belediye Başkanı Korhan Koçhan, Ataşehir Trabzonlular Derneği kurucu ve onursal Başkanı Celal Parlak, Dernek Başkanı Namık Sürmen, Maltepe Trabzonlular Derneği Başkanı Kamil Karabak, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan, AK Parti Ataşehir SKM Başkanı Halil İbrahim Yazıcı, Sancaktepe Belediye Başkan Yardımcısı Rıfkı Bektaş, AK Parti Maltepe Belediye Meclis Üyesi Mehmet Karadeniz, AK Parti Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu, AK Parti İlçe Başkan Yardımcıları Mustafa Kiraz, Arzu Hacıhaliloğlu, Trabzonlu STK Başkanları, Okul Müdürleri, Kamu Yöneticileri ile davetliler katıldı.

Seçimlerin Huzurlu ve Barış İçinde Geçmesinden Yanayız
Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen; "Seçimlerin huzur ve barış içinde demokratik bir şekilde geçmesinden yanayız. Kendi demokratik haklarımızı sandıkta kullanmak üzere hizmet etmek üzere birisini seçiyoruz. Ondan sonrada seçilen kişinin hayırlı mesailer vermesini Allah'tan niyaz ediyor, hepinize geldiğiniz için teşekkür ediyorum" dedi.

Trabzonluların Listelerde Yer Almasını İstiyoruz
Sürmen'in konuşmasının ardından dernek yönetimince İsmail Erdem ve konuklara Trabzonspor atkısı hediye edildi. Ataşehir Trabzonlular Derneği Başkanı Namık Sürmen'de, "Dernek'te siyaset yapan isimlerin olduğunu ve Trabzonluların listelerde önemli olduğu bir seçim bir daha dünya'ya gelmeyeceğini belirterek, onun için AK Parti'de Büyükşehir'de Binali Yıldırım'ın listesinde Trabzonlulara yer vermesi onun için bir avantaj olacaktır. Haluk, Süleyman ve Cemalettin bey gibilerin AK Parti listelerinde değerlendirilirse hoşumuza gider" diyerek siyasette Trabzonluların önemine vurgu yaptı.

Ataşehir Trabzonlular Derneği Etkinliklerini Sürdürüyor
Ataşehir Trabzonlular Derneği programın sunuculuğunu üstlenen dernek yönetim kurulu üyesi aynı zamanda AK Parti Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu'da, "Ataşehir Trabzonlular Derneği'nin Ataşehir İlçe olmasıyla birlikte 2009 yılında kurulduğunu, kurucu başkan Celal Parlak ve yönetim kurulu üyeleriyle o günden bugüne çok ciddi çalışmalar yaptıklarını ve hemşehrileriyle biraraya geldiklerini belirtti. Ataşehir'de horon kursları, futbol organizasyonları, gelenekselleşen hamsi şöleni düzenlediklerini geçen yıl Afrin Şehitleri nedeniyle yapamadıklarını ve mevlid-i şerif programı düzenlediklerini ve bu yılda 7.sini düzenleyeceklerini söyledi. 

Ataşehir için, çocuklarınız, gençlerinizin ve yarınlarınız için oy verin
AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.Ahmet Özcan'da,"Öncelikle birlik ve beraberlik noktasında siz değerli Trabzonlu Hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz.Her zaman üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmiş ve getirmeye devam edecektir. 31 Mart yerel seçimlerine giderken, Ataşehirli kardeşlerimize çok fazla birşey söylemek istemiyorum. Ataşehirli kardeşlerimiz ve hemşehrilerimiz akıllıdır. Sandığa gittiğinde en doğru kararı verir. Sancaktepe Belediye Başkanımız İsmail Erdem, 10 yıldır orada hizmet etti. Şimdi'de Ataşehir'de adayımız olarak karşınızda. Sağcı veya solcu görüşünüz ve partiniz ne olursa olsun oyunuzu Ataşehir için, çocuklarınız, gençlerinizin ve yarınlarınız için verin diyorum. İnşallah 1 Nisan sabahı Ataşehir'de güzel bir güne uyanmayı diliyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum."  dedi.

Sizleri güçlü görmek beni mutlu ediyor
Maçka Belediye Başkanı Ecz. Koray Koçhan'da, "Özellikle gurbette yaşayan birisi olarak sizlerle bugün birarada olmaktan son derece mutluyum. Özellikle derneğin böyle bir hizmet binası olması ve önemli çalışmalara imza atıp böylesi değerli hemşehrilerimizle buluşmaktan mutluluk duyduğumu söylemek istiyorum. Ayrıca sizleri böyle güçlü görmekten mutlu olduğumu bize her yerin trabzon olduğunu hatırlıyor, 31 Mart'ta hizmet edecek kişinin sandıktan çıkmasını temenni ediyorum" dedi. 

Sancaktepe'de önemli ve kalıcı eserler yaptık
AK Parti Ataşehir Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, "34 Yıl Ataşehir'de ikamet ettiğini 2009-2019 Yılları arasında Sancaktepe'de iki dönem önemli hizmetlere imza attıklarını söyleyerek; Sancaktepe'de 10 yılda gece ve gündüz demeden önemli kalıcı hizmetler yaptıklarını ve ilk iş olarak 5 ay gibi bir sürede Sancaktepe'nin imar planlarını çıkardıklarını ve Sancaktepe'nin mülkiyet sorunlarını çözdüklerini belirterek 2010 yılı itibariyle inşaat ruhsatlarını vermeye başladıklarını ve Sancaktepe'de dönüşüm hareketini başlattıklarını" söyledi.

Ataşehir'in en büyük sorunu mülkiyet ve imar 
Sancaktepe'de 10 yılda 240 bin olan nüfusun 2 katına çıktığını ve konut yaş ortalamalarının Sancaktepe'de 4 olduğunu söyledi. 4 Bin 400 binanında kentsel dönüşüme girdiğini ve vatandaşın kendi imkanıyla yenilediğini belirtti. Ataşehir'in ise en büyük sorunun mülkiyet ve imar olduğunu belirten Erdem, Barbaros'un bir kısmı Yenişehir'in ise İmar İskan Blokları dışındaki ve Atatürk Mahallesi'nin planlanırken, Mustafa Kemal Mahallesi ise İstanbul'un hiç imarı çıkmayan mahallelerinden bir tanesi geri kalan mahallelerde ise mülkiyet ve imar problemleri ile başbaşa bırakılmış.

Ataşehir'i 4 Gökten Temsil Etmiyor
Bir aydır saha çalışmaları kapsamında mahalleleri dolaştığını söyleyen Erdem, kahvehanelerin komşularla dolu olduğunu Sancaktepe'de ise 2-3-5 masa dışında kahvehanelerin boş olduğunu söyleyerek bunun iki sebebi olduğunu söyledi. Birincisinin sokakta iş yok, ikincisininde kahvehane dışında gidebilecekleri sosyal mekanlar, kültürel, sportif alanlar yok dedi. Buradaki 4 tane gökdelen 25 km Ataşehir sınırları içerisindeki Ataşehir'i temsil etmiyor.

Yenisahra ve Barbaros 1/1000'lik ve 1/5000'lik imar planlarını yenileyerek Meclis'ten geçireceğiz
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Belediye Başkanlığı dönemlerinde Refah ve Fazilet Partileri döneminde İlçe Başkanlığı, İlçe ve İBB Meclis Üyeliği görevlerinde bulunduğunu söyleyerek; "Ataşehir'in o dönemde Kadıköy Belediyesi sınırları içerisinde Yenisahra ve Barbaros gibi mahallelerin alt yapı, asfalt çalışmalarını yaptıklarını belirterek 20 yıldır bıraktığımız gibi duran ara sokaklar var" dedi. Kaderine bırakılmış bu sokaklar diyerek İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile görüştüklerini Mahkeme kararı ile iptal edilen Yenisahra ve Barbaros 1/1000'lik ve 1/5000'lik imar planlarını meclisten geçirmek üzere yeniliyoruz. Önümüzdeki haftalarda tekrardan gündeme alarak, çıkartacağız. 

İmar İskan Bloklarında Bir Ay İçerisinde Dönüşüm Çalışmaları Başlıyor
Önceki dönem Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar döneminde gündeme alınan ve TOKİ ile görüşülmeye başlanan ancak bir türlü çözüme kavuşturulamayan Yenişehir mahallesi İmar İskan Blokları ile ilgili olarak şunları söyledi; Dairenin metre karesinden az olmuş, çok olmuş tartışmaları nedeniyle sürecin 10 yıl'dır uzadığını ve vatandaşların bu konuda dernekleştiklerini belirtti. Vatandaşların 98 metrekarelik daireye razı olduklarını belirterek, serpme bir şekilde yapılacak bloklardan daire almayı da kabul ettiklerini vurguladı. Ziyaret sırasında vatandaşların 1960'lı yıllarda yapılmış olan 1140 konutluk İmar İskan Bloklarını dönüşümü için biran önce muvafakat vereceğini ve yeterki dönüşümün hızlı bir şekilde yapılması için kendisine talepleri ilettiklerini söyledi. Bu ziyaret sonrasında İstanbul'da olan TOKİ Başkanı ile görüşerek vatandaşımızın talebini ilettik dedi. TOKİ Başkanımızda sağolsun, yardımcı olacağını söyledi. Dün akşam'da Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum ile görüştük ve dün akşam itibariyle kendisi sürecin başlatılması için gerekli talimatı verdi. Bir ay içerisinde vatandaşımız muvafakat imzalamak üzere davet edilecek, arkasından dönüşüm başlayacak ve vatandaşımız yeni dairesine kavuşacak" dedi.

TOKİ'ye Geçen Tapular Hak Sahiplerine Verilecek
Erdem mahalle sorunları kapsamında; "Örnek, Esatpaşa ve Aşık Veysel mahallelerinde arsaları bulunan ve tapuları Toplu Konut İdaresi’ne geçen 800’e yakın vatandaşın durumlarıyla ilgili de gerekli çalışmaları gene TOKİ Başkanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'a ilettiklerini söyleyerek, o sürecinde bir an önce tamamlanarak belediye kanalıyla tapuların hak sahiplerine dağıtılması sağlanacak" dedi.

Bakanlık 3 Mahalle için Harekete Geçecek
Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana Kök Tapu Sorunları ile ilgili 1-2 ay içerisinde yol alınacak, çözümü resmen başlatmış olacağız. İşe başlarken bir şehirde imar varsa ekmek var, üretim var, zenginlik var, ticaret var demektir. Sancaktepe'nin imar sorununun sona ermesi ile birlikte hızlı gelişim gösterdiğini ve göç alan bir ilçe olduğunu söyledi. İnşaat yapan bir firma Nalbur'dan demirini alırken, yeni taşınan bir vatandaş ise ev eşyalarını Sancaktepe'li esnaftan aldığını ve böylelikle Sancaktepelilerin kendi içinde kalkındığını söyledi. Sancaktepe'nin emek mahallesi'nde terör sorunu varken, yapılan yatırımlar ve dönüşümler ile artık kalkınan bir mahalle olduğunu söyledi. 

Sancaktepe'de eğitim'den kültür'e sağlık'tan spor'a birçok yatırım yaptıklarını söyleyen Erdem, 31 Mart gecesine kadar çalışmalarını sürdüreceklerini ve Sancaktepe'deki hizmetin Ataşehir'de de buluşması için mücadele vereceklerini söyledi.  Ataşehir Trabzonlular Derneği'ne de daveti ve programı nedeniyle teşekkür etti.

Erdem'e Özel Atma Türküsü Söyledi
Erdem'in konuşmasının ardından Trabzonlu Sanatçı Nihat İnce, İsmail Erdem için atma türkü söyledi. Konuşmaların ardından Erdem ve beraberindekiler dernek merkezinde toplu fotoğraf çekindikten sonra program sona erdi.  

HABERE AİT VIDEO


HABERE AİT RESİMLER

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

BİYOGRAFİLER

tümü
yukarı çık